1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTOEÖS’TEN 'DOPİNG' SUÇLAMASI
KTOEÖS’TEN DOPİNG SUÇLAMASI

KTOEÖS’TEN 'DOPİNG' SUÇLAMASI

KTOEÖS: UBP ve AKP hükümetleri Kıbrıs Türk halkını kobay olarak kullanamaz. Bütün kötü alışkanlıkları ülkemizde uygulayamazlar

A+A-

 

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), gerek okullarda gerekse toplumsal olarak doping, kumar, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklar konusunda bilinçlendirme çalışmaları devam ederken, devleti bunlara göz yummakla suçladı.

 

KTOEÖS Örgütlenme Sekreteri Aziz Selengin, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, “UBP Hükümeti doping yaparken yakalanmıştır. Çetinkaya Spor Kulübü, son anda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından doping nedeniyle 2 yıl sahalardan men edilen Trabzonspor oyuncusu Barış Memiş’i transfer etmekten vazgeçebilir, ancak bu durum Kemal Dürüst ve Futbol Federasyonu yetkililerini haklı çıkaramaz” iddiasında bulundu.

 

Gelecek nesilleri gerek okullarda gerekse toplumsal olarak doping, kumar, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklar konusunda bilinçlendirmeye çalışırken devletin bunlara göz yummakta olduğunu ileri süren Selengin, “UBP ve AKP hükümetleri Kıbrıs Türk halkını kobay olarak kullanamaz. Bütün kötü alışkanlıkları ülkemizde uygulayamazlar” dedi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 704 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler