1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTOEÖS VELİLERLE TOPLANDI
KTOEÖS VELİLERLE TOPLANDI

KTOEÖS VELİLERLE TOPLANDI

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), devlet okullarının içinde bulunduğu sorunları değerlendirmek ve bu konuda birlikte karar üretmek amacıyla velilere yönelik bir toplantı düzenledi. KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, sendika toplantı salo

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), devlet okullarının içinde bulunduğu sorunları değerlendirmek ve bu konuda birlikte karar üretmek amacıyla velilere yönelik bir toplantı düzenledi.

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, sendika toplantı salonunda saat 16.30’da düzenlenen toplantının açılışında, katılımın az olduğunu, ancak konunun önemi nedeniyle giderek artacağına inandığını dile getirdi.

Kamusal eğitimin tamamen terk edilme noktasına geldiğini, devlet okullarının sahipsiz bir görünümde olduğunu savunan Gökçebel, sendikacılar, veliler ve öğretmenlerin işbirliği yaparak bu sahipsizliğin ortadan kaldırılması için baskı unsuru olması gerektiğini söyledi.

Devlet okullarında okul çevresi ve güvenliği sorunları yaşandığını, uyuşturucudan tutun da bir çok sorunun çocukları tehdit ettiğini, en temel hijyen ihtiyacı olan sabun ve tuvalet kağıdının bulunmadığı okullar olduğunu anlatan Gökçebel, yasada 500 metre mesafe olmasına karşın Alsancak İlkokulu’nun 35 metre karşısına bet ofisi izni verilmeye çalışıldığına işaret ederek bu durumu eleştirdi.

Devletin bu konularda önlem almadığı gibi, konuyu gündeme getirmekten de kaçındığını söyleyen Gökçebel, bakanlığı şov yapmakla suçladı.

Devlet okullarındaki asgari ihtiyaçların veliler ve okul aile birliklerinin uğraşlarıyla karşılanmakta olduğuna işaret eden Gökçebel, “Eğitimin temel sorunlarıyla ilgilenmeyen bir yapı ile karşı karşıyayız” dedi.

Devlet okullarındaki sorunların çözümünün öğretmenlerin ve velilerin omuzlarına bırakıldığını kaydeden Gökçebel, bu durumun kamusal eğitimin bittiği anlamını taşıdığını söyledi.

“Bu sahipsizliği ortadan kaldırmak için bu toplantıyı düzenledik. Velilerimizle işbirliği halinde devlet okullarının öğrencilerimizin güvenerek gideceği yaşam alanlarına dönüştürülmesinin yollarını birlikte aramak için bir araya geldik” diyen Gökçebel, öğretmenler ve velilerin sahip çıkmaması durumunda kamusal eğitimin daha da kötüye gideceği uyarısında bulundu.

Gökçebel, oluşturacakları güç birliğinin yaratacağı baskı unsuru ile devlet okullarının arzulanan seviyeye kavuşturulabileceğine olan inancını dile getirdi.

Gökçebel, amaçlarının toplantıda ortak düşünce ve kararlar üreterek, bu mücadeleyi velilerle sürdürmek olduğunu da ekledi.

Gökçebel, konuşmasının ardından devlet okullarının durumu ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 727 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler