1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTOEÖS TOPLUMSAL MÜCADELESİNE DEVAM EDİYOR
KTOEÖS TOPLUMSAL MÜCADELESİNE DEVAM EDİYOR

KTOEÖS TOPLUMSAL MÜCADELESİNE DEVAM EDİYOR

KTOEÖS, karne eylemini kaldırma kararını “taviz verme” şeklinde yorumlayanlar olduğunu belirterek, buna tepki gösterdi

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), karne eylemini kaldırma kararını “taviz verme” şeklinde yorumlayanlar olduğunu belirterek, buna tepki gösterdi ve eylemlerinin yüzde yüz başarılı olduğunu ifade etti.

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel’in yazılı açıklamasının tam metni şöyle;

 

 

KTOEÖS TOPLUMSAL MÜCADELESİNE DEVAM EDİYOR.

 

     KTOEÖS üzerinden politika yapmaya  çalışan bazı kişi ve medyatörler,  aylardır yaptığımız mücadeleyi küçümseyerk KTOEÖS’ü taviz vermiş gibi göstermeye çalışmaktadır. Karneleri verme kararımızla birlikte bize hiç sorulmadan İmam Hatip Liselerine de onay verdiğimizi yaymaya çalışmaktadır. Bu kesinlikle doğru değildir.      

       Yaptığımız eylemlerimiz % 100 başarılı olmuştur. Eylemlerimizin amaçlarını baştan beri toplumumuzla paylaştık. Politikalarımız ve duruşumuzda hiç yalpalamadık, taviz vermedik, teslim olmadık. Kararlı ve olağanüstü mücadelemizle kamuoyunu bilinçlendirerek, bir mevzi daha kazandık. Aydın olma duyarlılığımızla vermiş olduğumuz bir mücadelenin yeterince desteklenmemesinden de şikayet etmedeik. Ancak toplumsal bir konuda yaptığımız bu uzun soluklu mücadelede bizimle birlikte mücadeleye devam etmesi gerkenlerin kolaycılıkla KTOEÖS havlu attı, taviz verdi söylemlerinin bize dayatılan politikaları kabullenme ve mücadeleden kaçma olarak değerlendirmekteyiz. Biz mücadelemize devam edeceğiz birlikte omuz, omuza  mücadle etme niyeti olanları yanımızda görmek istiyoruz, yanımızda yer alacak yürekliliği göstermeyenlerin de sulu politikalarla gölge etmemesini bekliyoruz.

         

 KTOEÖS ASLA TAVIZ VERMEYECEKTIR.

   

      Toplumumuza yönelik dayatma ekonomik, sosyal, siyasal politikaları reddeden; toplumsal dokumuzu, sosyal yapımızı bozucu nüfus, kültür, dini baskıları kabullenmeyen bir duruşumuz ve bu duruşumuza bağlı mücadelemiz sürmektedir. Anayasamız ve yasalarımızda da var olan eğitim felsefesine, çağdaş, laik, demokratik, bilimsel, Atatürkçü, herkese eşit ve 18 yaşına kadar parasız, kamusal eğitime bağlılığımız sürecektir. Eğitim felsefemizi değiştirecek hiçbir okula, düşünceye nerede açılırsa açılsın  taviz verilmeyecektir. Tarikatların desteklediği sosyal dokumuza uymayan, İmam hatip liselerinin açılmasına onay verilmedi,   verilmeyecektir. Toplumumuzun zenginlikleri peşkeş çekilirken, çevremiz yağmalanırken, kamusal hizmetler bitirilirken, kurumlarımız yok edilirken, sosyal devlet tasfiye edilirken, öğretmenlerimiz fakirleştirilirken seyirci kalınmayacaktır.

         Toplumsal ve özlük hak ve menfaatlerimize yönelik tehdit ve dayatmalara karşı mücadelemiz aynı kararlılıkla sürecektir. Öğretmen olarak bilimsel, çağdaş, demokratik, laik, eşit ve parasız eğitime bağlılığımız devam edecektir. KTOEÖS olarak toplumumuzu ve tüm kesimleri ortak mücadeleye ve direnişe çağırıyoruz.

 

     

 

 

 

 

 

 

                                                                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A founder of Education International


Bu haber toplam 668 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler