1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTOEÖS MÜCADELEYE ÇAĞIRDI
KTOEÖS MÜCADELEYE ÇAĞIRDI

KTOEÖS MÜCADELEYE ÇAĞIRDI

KTOEÖS,BES’in Lefkoşa Türk Belediyesi’ne başlattığı eyleme destek belirtti. KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle

A+A-

 KTOEÖS, Belediye Emekçileri Sendikası (BES)’nın Lefkoşa Türk Belediyesi’ne başlattığı eyleme destek belirtti. KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel imzasıyla gönderilen açıklamanın tam metni şöyle;

 

  

“Lefkoşa Belediyesinde yaşananları ibretle izlemekteyiz. Bugüne kadar tüm yapılan usulsüzlükler, yanlış icraatlar, kötü yönetimler, sadece çalışanların sırtına yüklenmeye çalışılmaktadır. Diğer kamusal alanlarda da uygulanan bu politikalardan, AKP ve işbirlikçisi UBP Hükümeti beslenmektedir.

 

Özelleştirme ve yağma anlayışını yerleştirmek, bunu alternatif politika olarak topluma sunmak gayesindeki AKP talimatlarının uygulayıcısı UBP hükümeti LTB’de de bir oldu-bitti yaşanmasına göz yumacağa benzemektedir. KTHY yaşananlar ve devam eden trajedinin sorumluları, BES’e bağlı Belediye çalışanlarının günlerdir başlattığı greve de duyarsız kalarak bunun süresiz greve dönüşmesine seyirci kalacağa benzemektedir. Çalışanların sosyal yatırımlarına, maaşlarına, işlerine el konulmak istenmesi karşısında BES haklı olarak eyleme başlamıştır, onları haklı mücadelelerinde destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz.

 

Halkının iradesini gasp ederek AKP politikalarının uygulayıcısı pozisyonuna gelen UBP Hükümeti işsizleştirmeyi, iş, maaş garantisini ortadan kaldırmayı, sosyal güvenceleri bitirerek, güvenceli çalışma koşullarını yok etmeyi planlamaktadır. Kendi yurdunun yağmalanmasına, insanlarının işsiz kalmasına, çevrenin mahvedilmesine, işsizliğin artmasına, kültürünün, nüfusunun bitirilmesine, kısacası Kıbrıs Türk Toplumunun yok olmasına ihanet ederek katkı koymaktadır. Hayata geçirilen hiçbir politika Kıbrıslı Türklerin yararına değildir. Sadece birkaç yeşil sermayedara hizmet etmektedir.

 

UBP Hükümeti ve Sayın Başbakanın hiç bir sorunu çözme iradesi kalmamıştır. Haspolat Meslek Lisesinde yasadışı ilahiyat alanı açıldığını kabul eden ama önüne konulan Külliye projesini de hemen benimseyen görüntüsü ihanetin belgesidir. Bu hükümetin tek görevi Kıbrıs Türk Halkının kurumsal tüm dallarını kesme noktasına gelmiştir. Meclis bu uygulamaları yasal kisveye sokan, eline silah verilmiş yanlış kişi konumuna dönmüştür. Kaderini bu ülkede gören herkes emekçilerle birlikte, ortak bir mücadeleyle bu korku düzenine son vermelidir.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 625 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler