1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTOEÖS, KÜÇÜK İLE GÖRÜŞTÜ
KTOEÖS, KÜÇÜK İLE GÖRÜŞTÜ

KTOEÖS, KÜÇÜK İLE GÖRÜŞTÜ

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) yetkilileri, bugün görüştükleri Başbakan İrsen Küçük’e, Haspolat Meslek Lisesi’nde eğitim vermeye başlayan ilahiyat bölümüyle ilgili şikayetlerini ilettiklerini bildirdiler. Başbakanlık&#

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) yetkilileri, bugün görüştükleri Başbakan İrsen Küçük’e, Haspolat Meslek Lisesi’nde eğitim vermeye başlayan ilahiyat bölümüyle ilgili şikayetlerini ilettiklerini bildirdiler.

Başbakanlık’ta gerçekleşen, basın mensuplarının içeriye alınmadığı görüşme sonrasında KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel gazetecilere açıklama yaptı.

Gökçebel, 23 Kasım’dan beri dönem ortasında ilahiyat bölümü açılması nedeniyle Haspolat Meslek Lisesi’nde grev yaptıklarını anımsatarak, “okullarına sorunsuz başlayan öğrencilerin hiçbir sorunları yokken eğitimden uzaklaşmalarının kendileri için ciddi bir sıkıntı olduğunu” söyledi.

Bu sorunu yaratanın sendika ya da öğretmenler olmadığını, Anayasa ve tüzüklere aykırı şekilde dönem ortasında bölüm açılmasının doğru olmadığını anlatmaya çalıştıklarını söyleyen Gökçebel, bugünkü görüşmede Başbakan’la da görüşlerini paylaştıklarını, süreci özetleyen dosyayı da verdiklerini belirtti.

Gökçebel, “ilahiyat bölümünün açılma ve devam ettirilme şeklinin doğru olmadığını, özellikle de eğitime başlamış olan çocukların bu uygulamadan zarar gördüğünü ve bunun sebebinin kaos yaratacak şekilde atılan adımlar olduğunu” Başbakan’a anlattıklarını belirtti.

Başbakan Küçük’ün konuyla ilgili notlar aldığını ve sendikaya konuyla ilgili cevap vereceğini söylediğini dile getiren Gökçebel, “Bizim tavrımız açıktır. Bu konu toplumsal bir konudur, yasalar çerçevesinde tartışılması lazımdır” dedi.

Gökçebel, bu konunun bu noktalara gelmesinin müsebbibinin hükümet olduğunu ve dolayısıyla Başbakan’ın sorumlu olduğunu savunarak, “Bu konuyu değerlendirerek sorumluluğunun gereğini yapacaktır diye düşünüyorum “dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 802 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler