1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTOEÖS HEYETİ CTP'Yİ ZİYARET ETTİ
KTOEÖS HEYETİ CTPYİ ZİYARET ETTİ

KTOEÖS HEYETİ CTP'Yİ ZİYARET ETTİ

Tahir Gökçebel başkanlığındaki Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) heyeti, Cumhuriyetçi Türk Partisi’ni (CTP) ziyaret etti.

A+A-

 

 

YORGANCIOĞLU: “YASALARA AYKIRI KESİNTİ YAPILMASI KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL”

 

Tahir Gökçebel başkanlığındaki Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) heyeti, Cumhuriyetçi Türk Partisi’ni (CTP) ziyaret etti.

Sendika Başkanı Tahir Gökçebel ziyarette yaptığı konuşmada, ülkedeki tüm sorunların kaynağının aynı anlayışın sonucu olduğunu söyleyerek, UBP hükümetinin eğitim alanındaki beceriksizliklerini öğretmenlerle mücadele ederek ve öğretmeni kaosa sürükleyerek örtmek istediğini savundu.

Gökçebel, daha önce “anlaştık” şeklinde demeçler verenlerin bir buçuk ay sonra yasalara rağmen öğretmenden ciddi bir kesinti yaptığını belirterek, ülkede hukukun toplumsal uzlaşı için gerekli olduğunu aksi olması durumunda kaos çıkacağını kaydetti.

Gökçebel, öğretmenlerin 1940 ve 50’li yıllardan bu yana gösterdiği toplumsal duyarlılığın tüm kesimlerce bilindiğini ifade ederek, konunun para olmadığını ve örgüt olarak yaptıkları mücadelenin diyetini ödemeye hazır olduklarını bildirdi.

Gökçebel, UBP’nin kendilerine karşı düşmanlıkla hareket ettiğini savunarak,hükümetin ve Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün bertaraf edilmesi adına ellerinden geleni yapacaklarını da ekledi.

 

ANAYASA’YA AYKIRI

 

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu da, UBP’nin her zaman yasalara ve Anayasa’ya bağlı hareket etmediğini ve bunların bir örneğinin “Petrol Dolum Tesisi” konusunun, Anayasa’nın 34. maddesinin “Sahiller” kısmına aykırı olmasında da yaşandığını dile getirdi.

Öğretmenlerden yasalara aykırı bir şekilde kesinti yapılmasının kabul edilebilir olmadığını söyleyen Yorgancıoğlu, bu konunun mecliste gündeme getirileceğini söyledi.

Artık geçmişte yapılan yanlışları unutarak, ve toplum çıkarlarını düşünerek toplu bir tepki vermenin zamanının geldiğini söyleyen Yorgancıoğlu, UBP’nin iktidarda kaldığı her gün toplumsal kimliğin tehlikeye girdiğini, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun da, Kıbrıs sorunu konusunda tüm gelişmeleri tıkamak için çaba gösterdiğini vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 618 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler