1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTOEÖS GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
KTOEÖS GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

KTOEÖS GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

KTOEÖS, Kıbrıs konusu ve iç konulardaki gelişmeleri değerlendirdi… “Meclis içinde ve dışında mücadelemizi sürdüreceğiz” Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), Kıbrıs konusunda yürütülen politika ve hükümetin iç konular

A+A-

 

 

KTOEÖS, Kıbrıs konusu ve iç konulardaki gelişmeleri değerlendirdi…

“Meclis içinde ve dışında mücadelemizi sürdüreceğiz”

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), Kıbrıs konusunda yürütülen politika ve hükümetin iç konulardaki tutumuna yönelik eleştirilerde bulundu.
KTOEÖS Genel Başkanı Tahir Gökçebel yaptığı açıklamada, “KTOEÖS üyeleri, öğretmenler, çocuklarımızın barış içerisinde ve daha iyi bir gelecekte yaşamaları için mücadele etmeye devam edecektir. 10 Kasım 2011 Perşembe günü Meclis içerisinde ve dışında mücadelesine devam edecektir. Tüm halkımızı daha güzel yarınlar için gecikmeksizin ve sonuç alınıncaya kadar sürekli mücadeleye çağırmaktadır” dedi.
Gökçebel, “Kıbrıs sorunu konusunda umut dağıtan ve ilerleme konusunda inisiyatif alanın Türk tarafı olduğu açıklamaları yapan AKP, UBP ve Cumhurbaşkanlığı kurmaylarının inandırıcı olmaktan uzak olduğunu” ileri sürdü. “Yapılacak olan antlaşmanın Kıbrıs’ta yaşayan Kıbrıslı Türkleri siyasi ortak yapması gerektiğini söyleyen söz konusu kurmayların; son yıllarda, aylarda, günlerde dayatmalarla, oldubittilerle Kıbrıslı Türkleri kesin devre dışı bırakacak politikalara hız vermiş görünüyorlar” diyen Tahir Gökçebel, barıştan laf ola bahsedilmekte olduğunu savundu.

“AÇIKLAMALAR İNANDIRICI DEĞİL…”
Açıklamasında; “Üçlü zirvenin bittiği şu günlerde eğer Kıbrıslı Türklerin yararına bir antlaşma ve çözümden bahsediliyor ve arkasından AB üyesi Birleşik Federal Kıbrıs düşlenerek, o yönde çaba harcanıyorsa, Kıbrıs’ın kuzeyinde bu durumdan farklı bir tablo cereyan ediyor olmalıydı. Kıbrıslı Türklerin ekonomik, siyasi anlamda geliştirilip kendi kendine yetecek projelere imza atılıyor olmalıydı. Görünen odur ki adada bir çözüm olma olasılığı doğsa bile Kıbrıslı Türkler figüran olarak tutulmak ve hep figüran yapılarak aslında yok edilmek istenmektedir” iddialarına yer veren Gökçebel, hükümetin eşelmobil, maaşlar, muhaceret yasası, sosyal güvenlik, sosyal sigortalar, ihtiyat sandığı yasaları, kamu görevlileri ve özelleştirme yasaları konusundaki tutumunu eleştirdi.
Gökçebel, “akaryakıta, elektriğe ve temel her şeye yapılan zamlarla halkın iradesinin bitirilmek istenildiğini” de ileri sürdü.
“Çocuklarımız bu ülkede insanca yaşayabilecek şartlara mutlaka kavuşmalıdır. Bu toprakların en derinine kök salmış olan halkımız kaderini kendisi yazmalıdır, bunun için kaderine razı olmamalı, evde oturmamalı, mücadele etmelidir” diyen KTOEÖS Başkanı Gökçebel açıklamasını şöyle tamamladı:
“KTOEÖS üyeleri öğretmenler, çocuklarımızın barış içerisinde ve daha iyi bir gelecekte yaşamaları için mücadele etmeye devam edecektir. 10 Kasım 2011 Perşembe günü Meclis içerisinde ve dışında mücadelesine devam edecektir. Tüm halkımızı daha güzel yarınlar için gecikmeksizin ve sonuç alınıncaya kadar sürekli mücadeleye çağırmaktadır.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 860 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler