1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTOEÖS EYLEM PLANINI AÇIKLADI
KTOEÖS EYLEM PLANINI AÇIKLADI

KTOEÖS EYLEM PLANINI AÇIKLADI

KTOEÖS, Perşembe ve Cuma günü Maliye Bakanlığı ve Eğitim Bakanlığı önünde eylem düzenleyecek. Sendikadan konu ile ilgili açıklamasının tam metni şöyle; “Mercedeslerin alınmasına, medrese ve külliye için toprak verilmesine, Aslanbaba’

A+A-

 

 

KTOEÖS, Perşembe ve Cuma günü Maliye Bakanlığı ve Eğitim Bakanlığı önünde eylem düzenleyecek.

 

Sendikadan konu ile ilgili açıklamasının tam metni şöyle;

 

 

“Mercedeslerin alınmasına, medrese ve külliye için toprak verilmesine, Aslanbaba’nın elektrik borcunun ödenmesine, Doğu Akdeniz Koleji’nin peşkeş çekilmesine devletin yağmalanmasına imza koyan; 15 ay boykot yaparak hiçbir görev yapmadan yüz binlerce Türk Lirasını cebe atan, partizanca kullanan devleti milyonlarca lira zarara sokan Sn. Eğitim Bakanı Kemal Dürüst öğretmenleri cezalandırmıştır!!!                 İlahiyat alanına karşı çıkarak, çağdaş, demokratik, nitelikli, kamusal eğitime ve devlet okullarına sahip çıkan öğretmene saldırmıştır. KTOEÖS’le mutabakata varıldığı yazılı olarak açıklanmasına rağmen kasıtlı olarak öğretmenlere yasa dışı kesinti yapmıştır. Para kesintisi sorun değildir. Esas sorun tüm beceriksizliklerini öğretmenin omuzlarına yüklemeye rejimi ayakta tutmak için KTOEÖS’ün içişleyişine oynayarak tertiplemeye çalışmak Eğitim Bakanlığının anlayışıdır. Öğretmenimiz Sn. Bakanın amaç ve niyetini anlamıştır.

         Eğitim Bakanlığının, bu anlayışı değişene kadar mücadeleye devam edilecektir. Eğitim Bakanlığı talimatı ile Maliye Bakanlığının yaptığı yasa dışı kesintiler biran önce düzeltilmelidir.

         Eğitimde kaosa oynamak devlet okullarına yönelik ciddi saldırı anlamını taşımaktadır. Eğitimde geri dönülemez mağduriyetlerin sorumlusu rejimin değnekçiliğine soyunan AKP politikalarının uygulayıcısı UBP hükümeti ve Kemal Dürüst olacaktır.

         Hakları sürekli gasp edilen topluma ve öğretmene pranga vurulmak istenmektedir. Öğretmenin birliği, dayanışması bitirilmek istenmektedir. Öğretmen gereken cevabı çok net verecektir.

 

Bu haftanın eylem programı:

 

1-   05.04.2012 Perşembe günü saat 15:00’de KTOEÖS’ten hareket edilerek Maliye ve Eğitim Bakanlığına ihbarnameler verilecektir. (Mağusa, İskele-Karpaz, Polatpaşa, Beyarmudu, Güzelyurt, Lefke, Girne, Lapta ve Esentepe okulları)

2-   06.04.2012 Cuma saat 14:00’te KTOEÖS’ten hareket edilerek Maliye ve Eğitim Bakanlığına ihbarnameler verilecektir. (Lefkoşa, Haspolat, Değirmenlik, Gönendere ve Geçitkale okulları)”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 895 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler