1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. KTOEÖS, Eğitim Çalıştayı için davet almadı
KTOEÖS, Eğitim Çalıştayı için davet almadı

KTOEÖS, Eğitim Çalıştayı için davet almadı

KTOEÖS Yüksek Öğrenim Çalıştayı’na katkı koyucu olarak davet edilmemesini eleştirdi.

A+A-

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Yüksek Öğrenim Çalıştayı’na katkı koyucu olarak davet edilmemesini eleştirdi.

Konuyla ilgili KTOEÖS’ten yapılan yazılı açıklamada “26-27 Mayıs 2015 tarihleri arasında yapılacak olan Yüksek Öğrenim çalıştayına sendikamızın katkı koyucu olarak davet edilmemiş olması Kıbrıs Türk Eğitim tarihine yeni ve yakışıksız bir durum olarak geçecektir” denildi.

Açıklamada Çalıştay Organizatörlerine şu sorular yöneltildi:

“Eğitimin finansmanında devlet katkısı artırılırken, eğitimin hızla metalaşması, devlet okullarının bütçesiz bırakılması mantığı nasıl izah edilebilir?

Kamusal eğitimi yok eden, bu hizmeti veren öğretmenlerimizi köleleştiren, bu mesleği ve mesleğe yönelimleri yok edecek şekilde statüsünü düşüren politikaların yanlışlığı çalıştayda tartışılacak mı?

Hedefsiz kalan devlet okullarımız ve öğrencileri müşteri olarak gören anlayış tartışılacak mı?

Öğretmen yetiştiren tek kurum AÖA bile kapatılmak istenirken, öğretmen yetiştirilmesi, geliştirilmesi ve istihdamı ele alınacak mı?

Ana sınıftan yüksek öğrenim sonuna kadar bir bütün olarak planlanması gereken eğitimde, özel üniversiteler dışında toplumsal bir katkı, konsensüs isteniyor mu?

Birçok üniversitenin ortaöğretim okulu varken, öğretmen adayları pedagojik formasyon için yüzlerce euro ödeme yaparken, niye devlet okullarını staj yeri olarak kullandıkları tartışılacak mı?

Eğitimin en temel paydaşı olan öğretmenlerin resmi sözcüsü ve temsilcisi olarak KTOEÖS’ün bu çalıştayda yer alması istendi mi, istenmedi mi?”

 

(tak)

Bu haber toplam 1084 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler