1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTOEÖS: DÜRÜST YASALARI ÇİĞNİYOR
KTOEÖS: DÜRÜST YASALARI ÇİĞNİYOR

KTOEÖS: DÜRÜST YASALARI ÇİĞNİYOR

KTOEÖS, Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ü, “bir grup öğrencinin devamsızlık yüzünden sınıfta bırakılması” konusuyla ilgili “siyasi rant için yasalara aykırı hareket etmekle” suçladı.

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ü, “bir grup öğrencinin devamsızlık yüzünden sınıfta bırakılması” konusuyla ilgili “siyasi rant için yasalara aykırı hareket etmekle” suçladı.

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, bir gazetede yayımlanan “Öğretmenler Kurulu’nun, bir grup öğrencinin devamsızlık yüzünden sınıfta bırakıldıkları kararına müdahale ederek öğrencilerin okula geri alınmasını sağladığı” ile ilgili habere atıfta bulunarak, “Harıl harıl tekrar seçilmek için uğraşan Eğitim bakanımız, yasaları çiğnemeyi alışkanlık haline getirmiş görülmektedir” dedi.

Ortaöğretim Kurumları tüzüğünde “15 gün özürsüz okula devam etmeyen öğrencilerin başarısız sayılacağı” koşulunun bulunduğuna işaret eden Gökçebel, “Okula 35-45 gün özürsüz gelmeyen öğrencilerin durumu net olmasına ve öğretmenler kurulunda yasalara uygun davranılacağı kararı alınmasına rağmen böyle bir konu bakanlık tarafından gündeme bile getirilmemeliydi” dedi.

Gökçebel, tüzük dışında hareket edilmesinin diğer öğrencilere haksızlık olduğunu, okul idarecileri ve öğretmenleri ise “hiçleştirdiğini” ifade etti.

 

Bu haber toplam 521 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler