1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KTHY ÇALIŞANLARININ SORUNLAR DEVAM EDİYOR'
KTHY ÇALIŞANLARININ SORUNLAR DEVAM EDİYOR

'KTHY ÇALIŞANLARININ SORUNLAR DEVAM EDİYOR'

Hava-Sen, CTP’yi ziyaret etti. Atakan: “Çalışanların haklarını alabilmesi için mücadele devam edecek”

A+A-

 

 

 

 

Buran Atakan başkanlığındaki Hava Sen yetkilileri, CTP BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu’nu ziyaret ederek, KTHY çalışanlarının yeniden hayata tutunmasında verdikleri destek için CTP ve Yorgancıoğlu’na teşekkür etti. Atakan, istihdam edilen KTHY çalışanlarının hala devam eden sorunlarını da Yorgancıoğlu’na aktardı.

Ziyarette konuşan Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, istihdam edilen KTHY çalışanlarının kıdem tazminatı ve almaları gereken haklarla ilgili çalışmaların bir an önce yapılması gerektiğini söyledi.

Yorgancıoğlu, devletin bunun için bir kaynak yaratması gerektiğine dikkat çekerek, bunun için sorumluluğun UBP hükümetinin omuzlarında olduğunu kaydetti.

 

“SORUNLAR ÇÖZÜLMÜŞ GİBİ GÖRÜNMESİNE RAĞMEN SIKINTILAR DEVAM EDİYOR”

 

Hava-Sen Başkanı Buran Atakan, KTHY çalışanlarının yeniden istihdamının Özelleştirme Yasası’na bağlandığını ve 7 Mayıs itibarıyla bu istihdamların yapılmaya başlandığına işaret eden Atakan, uzun süren yolun sonunda bu yaraların biraz olsun sarılmaya başlandığını söyledi.

KTHY çalışanlarının tamamının istihdamının sağlandığını belirten Atakan, ancak, çalışanların hak ettikleri noktalarda olmadıklarını, istihdamlar yapılırken çalışanların kadro görevlerinin göz ardı edildiğini savundu.

“Sorunlar çözülmüş gibi görünmesine rağmen sıkıntılar devam ediyor” diyen Atakan, çalışanların hayatlarını idame ettirebilecek kadar maaş aldıklarını, ancak, borçlarının faizlerinin her geçen gün arttığını söyledi.

Sıkıntıların önüne geçilebilmesi için CTP’den destek beklediklerine dikkat çeken Atakan, çalışanların haklarını alabilmesi için mücadelenin devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

 

“HİÇBİR YASA KTHY ÇALIŞANLARININ İSTİHDAMINI ENGELLEMİYOR”

 

CTP BG Genel Başkanı Özkan Yogancıoğlu da, KTHY çalışanlarına verdikleri desteği, teşekkür için yapmadıklarını belirterek, görevleri olduğu ve toplumsal yayar sağlamak için yaptıklarını kaydetti.

Sorunların zamanında çözülmesi gerektiğine inandıklarını ifade eden Yorgancıoğlu, sorun zamanında çözümlenmiş olsaydı, bugün yaşan sıkıntıların bir çoğunun yaşanmamış olacağına inanç belirtti.

Bugüne kadar çalışanlardan intihar edenler olduğunu, borçlarını ödeyemeyenlerin mahkemeye düştüğünü, bazı ailelerin dağıldığını belirten Yorgancıoğlu, konu hakkında hükümete eleştirilerde bulundu.

Hiçbir yasanın KTHY çalışanlarının istihdamını engellemediğini ifade eden Yorgancıoğlu, “UBP hükümetinin yaptıklarının bedelini ödeyeceğini biliyoruz” dedi.

KTHY çalışanlarının istihdamını öngören yasanın, çalışanları kamu görevlilerinden ayırdığını, bunun da Anayasa’nın eşitlik ilkesine aykırı olduğunu savunan Yorgancıoğlu, istihdam edilen KTHY çalışanlarının kıdem tazminatı ve almaları gereken haklarla ilgili çalışmaların bir an önce yapılması gerektiğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 511 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler