1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTHY ÇALIŞANLARININ İHTİYAT SANDIĞI PRİMLERİ NE OLDU?
KTHY ÇALIŞANLARININ İHTİYAT SANDIĞI PRİMLERİ NE OLDU?

KTHY ÇALIŞANLARININ İHTİYAT SANDIĞI PRİMLERİ NE OLDU?

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, eski KTHY çalışanlarının eksik olan Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı primlerinin hala daha yatırılmadığını ifade etti.

A+A-Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Ahmet Kaptan, eski Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) çalışanlarının eksik olan Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı primlerini tamamlamak üzere vergilerin artırılmasına karşın İhtiyat Sandığı primlerinin hala daha yatırılmadığını ifade etti.

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan yaptığı yazılı açıklamada, KTHY’nin iflasının ardından çalışanların şirket yönetimince yatırılmayan Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı primlerini tamamlamak üzere sigortacılık işlemlerinden alınan BSİV vergisinin %3’ten % 5’ e çıkarıldığını ifade etti.

Kaptan, “KTHY çalışanlarının yatırılmayan Sigorta ve İhtiyat Sandığı primleri için artırılan bu vergiden şu ana kadar eksik Sigorta primleri yatırılmış fakat hala daha KTHY çalışanlarının hakkı olan İhtiyat Sandığı prim oranları yatırılmamıştır” ifadelerini kullandı.

Kaptan açıklamasında, Sigorta ve İhtiyat Sandığı primleri için artırılan % 2’lik verginin nerede olduğunu ve eski KTHY çalışanlarının İhtiyat Sandığı primlerinin ne zaman yatırılacağını sordu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 625 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler