1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “KTHY çalışanlarının alacakları henüz ödenmedi”
“KTHY çalışanlarının alacakları henüz ödenmedi”

“KTHY çalışanlarının alacakları henüz ödenmedi”

Atakan, KTHY çalışanlarının alacaklarının henüz ödenmediğini belirterek, kaynak hazır olmasına rağmen ödemenin Başbakanlık tarafından engellendiğini iddia etti.

A+A-

 

Hava-Sen Başkanı Buran Atakan, KTHY çalışanlarının alacaklarının henüz ödenmediğini belirterek, kaynak hazır olmasına rağmen ödemenin Başbakanlık tarafından engellendiğini iddia etti.

Yazılı açıklama yapan Atakan, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’na çağrı yaparak, gereğini yapmasını istedi.

Atakan, ekonomiden de sorumlu bakan olan Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş’ın geriye kalan alacakların yüzde 10’nun bugünlerde ödeneceğini söylemiş olmasına rağmen, sebebini bilmedikleri ve anlam veremedikleri bir şekilde maddi kaynak hazır olmasına rağmen ödemenin Başbakanlık tarafından engellendiğini iddia etti.

Atakan’ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Mahkeme kararı ortadayken emekçinin partisi olarak geçinen CTP- BG, bu çalışanın yasal hakkının verilmesine niçin engel oluyor? Yasal alacaklarımızın ödenmesi için Başbakanlık önünde eylem mi yapmamız gerekiyor? Geldiğimiz zaman da, ‘Bu eyleme ne gerek vardı’ diye açıklama yapıyor bu ülkenin Başbakanı. O zaman bir defa olsun gereğini yapın da sizi Çarşambaları makamınızda rahatsız etmeyelim”

(tak)

Bu haber toplam 933 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler