1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTHY ÇALIŞANLARI YİNE ÖFKELİ
KTHY  ÇALIŞANLARI YİNE ÖFKELİ

KTHY ÇALIŞANLARI YİNE ÖFKELİ

KTHY çalışanlarını yine öfkeli. Hava-Sen Başkanı Buran Atakan, Başbakanlık’a ilettikleri listede bulunan 60 kişiden sadece 24’ünün değerlendirildiğini, geriye kalan 39 kişinin başbakanlık tarafından belirlendiğini söyledi. Atakan, 60 kişinin

A+A-

 

 

 

KTHY çalışanlarını yine öfkeli.

Hava-Sen Başkanı Buran Atakan, Başbakanlık’a ilettikleri listede bulunan 60 kişiden sadece 24’ünün değerlendirildiğini, geriye kalan 39 kişinin başbakanlık tarafından belirlendiğini söyledi.

Atakan, 60 kişinin içinde bulunan 36 kişilik gruptan 18 kişinin çok mağdur durumda olduğunu ve bunların neden liste dışı bırakıldığını anlayamadığını söyledi.

Atakan, 18 kişiden 4’ünün dul olduğunu ve zor koşullarda yaşamını sürdürdüğünü, geriye kalan 14 kişinin ise hiçbir şekilde evine ekmek girmediğini iletti.

Kanal Sim’de yayınlanan “Öğle Ajansı”na konuşan Atakan, 1 Aralık tarihinde yapılan uzlaşı neticesinde hükümetin, Hava-Sen’den öncelik teşkil den 60 kişinin listesinin istediğini, kendilerinin ise hedefinin mağdur duruma düşen tüm çalışanlar olduğu belirtti. Atakan, öncelikli mağdurları toplamda 278 kişi olan eski KTHY çalışanlarını “çok mağdurlar, dullar ve diğer mağdurlar” olarak üç katagoriye ayırarak belirlendiği söyleyerek şöyle konuştu:

“Toplum önünde bir imza atılıyor. Bu imzayı da şöyle değerlendiriyorum; aylardan beridir mücadelenin verildiği direniş çadırını kaldırıyoruz ve orda da deniyor ki sendikanın belirleyeceği öncelikli 60 kişi 2 Ocak tarihinde işe başlayacak. Biz de bu doğrultuda oturduk, iyice durumu acil olan insanları belirledik. Verdiğimiz listenin, çalışanların durumunu bire bir bilen insanlar olarak, en sağlıklı liste olduğunu söyledim. Bunun düzeltilmesini de talep ettim. Ancak görülüyor ki bizim verdiğimiz listeden 24 kişi, 39 kişi de hükümetin belirlediği mağdurlardan oluştu.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 993 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler