1. YAZARLAR

  2. Zeki Kayalp

  3. KTFF ŞİKEYİ ONAYLADI.
Zeki Kayalp

Zeki Kayalp

Yazarın Tüm Yazıları >

KTFF ŞİKEYİ ONAYLADI.

A+A-


SERDARLI-ÇETİNKAYA arasında oynanan ve toplumun yüzde 99.99’u ŞİKE VARDIR dediği, yalnızca KTFF’nun ŞİKE YOKTUR dediği  maç sonrasında KTFF’nun keyfi yargılama usülüyle HAKSIZ, TARAFLI ve BİLİNÇLİ bir şekilde DİSİPLİN KURULUNU atlayarak SERDARLI GB’yi ALEL ACELE TAHKİM KURULU KARARI İLE yargılaması, dünyadaki  en “aptal” insanı bile “yok artık bu kadarı da pes yani” detirtmiştir.  ANAYASAYA AYKIRI olan HUKUK DIŞI tüzükle(copy-pase from TURKEY) SERDARLI’nın LİGLERDEN İHRAC EDİLMESİ ise tam bir FİYASKO ve Kıbrıs Türk futbolunu derinden yararlayan bir karardır.  ÜSTELİK YÖNETİM KURULU KARARI İLE DE  2. Ligden 3. Lige düşen GG’yi ve 3. Ligden federe lige düşen ORTAKÖYÜ futbol federasyonunun hiç bir talimatnamesinde bulunmayan bir madde ile(yönetim kurulu kararı ile) tekrardan düştükleri liglere geri alması anlaşılır gibi değil.  Özellikle bu son karar liglerde mücadele veren diğer takımlara saygısızlık olarak  algılanmış, düşen takım yerine, çıkmak için mücadele veren takımlar neden bir üst lige çıkartılmamıştır sorusunu da gündeme getirmiştir.

Sertoğlu siyasete göz kırpıyor mu?
KOP sürecinde toplumun desteğiyle havaya giren, dışardan aldığı profesyönel destekle dünyayı tanıyıp kendisinin de bir profesyönel olduğunu zanneden ancak içeride tam bir KIBRISLI AMATÖR gibi davranan,  hatta dönem dönem TAYİP ERDOĞAN’ın davranış moduna giren SERTOĞLU, GG ve ORTAKÖYE İLLİGAL yollardan kendi geleceği için kıyak geçildiği bile söyleniyor. Futbol federasyonunun derhal ve derhal GG ve ORTAKÖYÜ hangi gerekçeye göre düştükleri liglere geri aldığını açıklamalıdır. 

Neden çıkmak isteyen takım değil de düşen takım?
GG 2. Ligden 3. Lige anlının teri ile düşmüştür.  Tekraradan 2. Lige alınma sebebi nedir?
ORTAKÖY de 3. Ligden anlının teri ile federe lige düşmüştür.Tekrardan 3. Lige alınma sebebi nedir?
3. Ligde play-of oynayıp, 2. Lige çıkamayan en iyi ikinci takım niye 2. Lige alınmamıştır?
Federe ligde mücadele eden takımlardan bir tanesi niye 3. Lige alınmamıştır?
Mantık şunu söylemiyor mu? GG ve ORTAKÖY düşmüştür. Diğerleri çıkmak için mücadele vermiştir. Niye çıkmak isteyenler değil de, düşenler lige alınmıştır? SERTOĞLU’NUN vereceği cevap merekla beklenmektedir. Sakın ola geçmişte böyle bir uygulama olduğunu söylersiniz ha. O zaman da birileri sizlere 1984 yılını hatırlatır.

Yeni Tayip’ler istemiyoruz
Hasan Sertoğlu ve ekibi KOP sürecinde bulduğu desteği arkasına alarak zannetmiştir ki KKTC’de
yeni bir Tayip Erdoğan yaratılacak. Ancak unutulan en önemli konu görevlerin gelip geçici olduğu ve bu ülkede Tayip’lerin sevilmediğidir. Sarayda yaşayan çok insan gördük. Hatta bazıları sarayda yaşayanlara kölelik bile yaptı.  Şu anda ne durumda olduklarını da görüyoruz. Hasan Sertoğlu ve ekibi bilmelidir ki bu hanedanlık kimseye kalmaz.

KKTC’de siyasi alandan tutun da, sendikalar, dernekler dahil olmak üzere tüm kurumlar yozlaşmıştır. KTFF da bunlardan biridir.  İnsanların eline birazcık yetki verdiniz mi, bir anda ŞIMARIK çocuğa dönüşebiliniyor. KTFF başkanı ve ekibi de bu ŞIMARIK çocuktan bir tanesi olmuştur. 

KTFF tüzüğü ANAYASA ve İNSAN HAKLARINA aykırıdır.
Yüzyılın şikesi  kahve ve kola içerek “AMATÖRLERLE” soruşturulamaz. Soruşturulursa elbette sonuç ŞİKE YOKTUR çıkar. KTFF’nun WEB saysıfasına girdiğinizde de kararın hangi gerekçelere göre verildiği bir masal gibi  uzun uzun anlatılıyor. Anlatılıyor anlatılmasına da KTFF’nun tüzüğü zaten savcılıktan ANAYASAYA aykırı olduğu için geri dönmüştür. Sınavda kopya çeken çocuklar gibi KTFF’nun tüzüğünü başka bir ülkenin tüzüğünden kopyalarsanız başınıza gelmeyen kalmaz. Türkiye futbol federasyonu da zamanında bu yanılgıya düşmüş ancak ANAYASA’da yapılan küçük bir değişiklikle TAHKİM KURULLARININ vermiş olduğu kararın son karar olduğunu tescillemiştir. Bizim yasalarımıza göre  tahkim kurulunun verdiği karar son karar değildir. KTFF’na, 1984 YILINDA MAHKEMENİN OLAYLI  ORTAKÖY- ÇATİNKAYA MAÇINDA verdiği karara bir daha bakmasını öneririm.
Futbol federasyonunun temel görevi futbolu yönetmektir. Futbolun önünü açmaktır. SERDARLI-ÇETİNKAYA maçında yapılan YÜZYILIN ŞİKESİNDE TARAFLARDAN YALNIZCA BİR TANESİNİ SORGULAYARAK karar vermek değildir.
KTFF, tüzüğü gibi artık güvenirliğini yitirmiştir.
Güvenin olmadığı yerde de İSTİFA düşünülmelidir

Bu yazı toplam 2272 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar