1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTFF ne yapmalıdır?
KTFF ne yapmalıdır?

KTFF ne yapmalıdır?

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, Ömer Adal’ın başkanlığını yaptığı dönemlerinde kaybettiği saygınlığı ve arttıramadığı kalitesini hiç kuşkusuz Hasan Sertoğlu döneminde kazandı ve artırdı. Sertoğlu döneminde tesisleşme ve kurumsallaşma adına büyük adı

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, Ömer Adal’ın başkanlığını yaptığı dönemlerinde kaybettiği saygınlığı ve arttıramadığı kalitesini hiç kuşkusuz Hasan Sertoğlu döneminde kazandı ve artırdı. Sertoğlu döneminde tesisleşme ve kurumsallaşma adına büyük adımlar atıldı.

Futbolun ruhu ile çok fazla oynanmadı.

Sporcu altyapılarına değer verildi.

Hele hele son icraat olan “maaşlı bölge antrenörlerinin” atanması harika…

Kalite değerini artırmak için canla başla çalışıldığı gün gibi ortadadır. 

Bundan sonra yapılması gerekenlerin önceliklerin belirlenmesi olmalıdır.

“Futbolumuzun marka değerini artırmak için çalışıyoruz” açıklamasını her fırsatta yapan K.T. Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ve ekibinin bir an önce maşlı milli takım antrenörü ataması gerekmektedir.

Milli temas olur veya olmaz KKTF’nin milli takım antrenörü mutlaka belli olmalıdır.

Hem de her kategoride… Bunun yapılması durumunda “futbolu kalitesi” daha da artacak.

Maaşlı bölge antrenörleri olan, milli takım antrenörleri atanmış bir federasyonun bundan sonra yapması gereken ne kalır? Hiç kuşkusuz teknik yönden futbolun kalitesini artırmak.

Dünyada oynanan futbol sistemlerinin özellikle “”dörtlü savunma sistemin ülke futboluna uyarlanması…

Gerisi fasa fiso…

 


DİP NOT

 

Wembley’e yolculuk

 

K.T.Futbol Federasyon Başkanı Hasan Sertoğlu, geçtiğimiz akşam Golden Tulip Otel’de yapılan ödül töreninde yaptığı açıklamaya sevindim diyemem.

Sertoğlu, “Spor Koordinatörü ve K.T.Futbol Antrenörler Derneği Başkanı olan Süleyman Göktaş’ın girişimleri sonucunda önümüzdeki yıl Londra Wembley Stadı’nda yapılacak Şampiyonlar ligi finalini, Süper Lig, 1’inci ve 2’inci liglerde takımlarını şampiyon yapan teknik adamlar izleyecek” dedi.

Yok be arkadaş bu kadar olamaz. Bu maçı izlemesi gereken futbolculardır. Teknik adamlar değildir. Göktaş, Antrenörler Derneği Başkanı kimliğini bir kenara bırakıp,Spor Koordinatörlüğü kimliğini devreye sokarak final maçını Süper Lig şampiyonu ile Federasyon Kupası Şampiyonu’nun izlemesi için çalışmalıdır.

Zaten “Londra Kupası” iptal edildi.

Bari Londra’da futbolun en önemli kupa finalinin izlenmesi sağlansın, tüm sezon ter döken, sakatlanan, ceza alan, yorulan futbolculara…

 

 

EFSANE SÖZLER

 

“Benim için kültür, Marco van Basten'i seyretmektir." DİEGO ARMANDO MARADONA

*”Altyapı antrenörü Charly Rexach bize hep 'Tek pas bile yapmayın. Yarım pas yapın' derdi" XAVİ

*"Benim oynadığım dönemde Trabzonspor'a karşı korner kazandığımızda gol atmış gibi sevinirdik" RIDVAN DİLMEN

 

 

BİR SORU

 

“İçkili bir ortamda”, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nun “Sayın maliye bakanım birazdan kupalara kalkacak, havuzdan gelecek para ne olacak. Ha de söz ver kupalara kalksın, paralar cukka cebe girsin” açıklamasına KKTC’nin Maliye Bakanı Ersin Tarat ne yanıt verdi?

a)Biz sözümüzün arkasındayız

b)Haftaya gel al

c) Bu ortamda böyle şeyler konuşulmaz

d)Hepsi 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 504 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler