1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTEZO'DAN HALKA ÇAĞRI
KTEZODAN HALKA ÇAĞRI

KTEZO'DAN HALKA ÇAĞRI

KTEZO, tüketicilerin mağduriyet yaşamaması için mesleki kriterlere ve yasal yükümlülüklere uygun olarak çalışan esnaf ve zanaatkarları listeleyerek, tüketicilere ve halka duyurdu.

A+A-

 

 

 

 

“Kayıtlı esnaftan hizmet alın”

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO), tüketicilerin mağduriyet yaşamaması için www.ktezo.org web adresinden mesleki kriterlere ve yasal yükümlülüklere uygun olarak çalışan esnaf ve zanaatkarları listeleyerek, tüketicilere ve halka duyurdu.
Odadan yapılan açıklamada, web adresi üzerinden kayıtlı olan esnaf ve zanaatkarlardan hizmet alınması halinde tüketicilerin mağduriyet yaşamamasının sağlanacağını, mağduriyet halinde ise tüketicilerin esnaf ve zanaatkarlar odasına şikayetlerini aktarabilecekleri belirtildi.
Tüketicilerin ihtiyacı halinde web adresine girerek, üyeler kısmından tüm mesleki kriterlere ve yasal yükümlülüklere uygun olarak faaliyet gösteren esnafların isim, soy isim, adres ve telefon numarası gibi iletişim bilgilerine ulaşılabileceğine dikkat çeken Oda, “Tüketiciler, ihtiyacı bulunan meslek dalına hangi bölgeden ulaşmak istiyorsa, örneğin Lefkoşa, Mağusa, İskele, Girne, Güzelyurt bölgelerinden birini web sayfası üzerinden seçtikten sonra meslek dallarını gruplandırılmış şekliyle ulaşabilecek, buradan da istediği meslek ile ilgili iletişim bilgilerini elde edebilecek” dedi.
Meslek dalları arasında gıda, inşaat, elektrik, elektronik, barınma, dinlenme, eğlence, ulaşım gibi birçok sektörün yer aldığı da kaydedildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 553 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler