1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTAMS'TAN GREVLERE DESTEK
KTAMSTAN GREVLERE DESTEK

KTAMS'TAN GREVLERE DESTEK

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, BES’in Lefkoşa Türk Belediyesi’nde ve KTÖS’ün bazı okullarda başlattığı greve destek belirtti.

A+A-

 

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, bugün yaptığı yazılı açıklamada, BES’in Lefkoşa Türk Belediyesi’nde ve KTÖS’ün bazı okullarda başlattığı greve destek belirtti.

 

Kaptan’ın açıklamasının tam metni şöyle;

 

 

Sözde iktidar konumundaki UBP, kendi koltuk kavgaları ve hırslarına kapılarak ülkemizde yaşanmakta olan sorunlara karşı tamamen duyarsız davranışlar sergilemektedir. Bunun neticesinde ülke adeta yangın yerine dönmüştür.

Bir taraftan sağlıkta yaşanan sorunlar, diğer taraftan öğretmen ve altyapı eksiklikleri nedeni ile eğitimin heba olmasından dolayı insanımız isyan noktasına gelmiştir. Eğitimde yaşanan sorunlarla toplumun geleceği heba edilmektedir. Gençlerimizin ülkesine dair umutlarını tüketerek onları göçe zorlamaktadır.

Tüm bu sorunlar yetmezmiş gibi emeğinin karşılığı olan maaşını alamayan LTB çalışanlarının bu gün başlattığı haklı grev ile Lefkoşa halkı yeni sıkıntılarla karşı karşıya kalacaktır. Uzun bir süreden beridir öngörüsüz ve sonu hiç hesap edilmeden partizanca atılan adımlarla belediye batırılmıştır. Maaş ödeyemeyecek duruma getirilen belediye ile hem çalışanlar mağdur edilmekte, hem de belediye hizmetleri aksatılarak Lefkoşa halkının sağlığıyla oynanmaktadır.

Koltukta oturma uğruna yapılan bu duyarsızlığa KTAMS olarak sessiz kalmadık, kalmayacağız! Tüm bu sorunların yaratıcısı olan UBP hükümetine karşı direnerek, süresiz grev başlatan BES’in ve bazı okullarda grev yapan KTÖS’ün eylemlerini selamlar, desteklediğimizi belirtiriz.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 447 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler