1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTAMS'TAN ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI
KTAMSTAN ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

KTAMS'TAN ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI

Kaptan, bugün yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin "insanların umutlarını yok ettiğini ve ülkeyi kaosa sürüklemeye devam ettiğini" ifade etti.

A+A-

 

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Ahmet Kaptan, “Kıbrıs Türk halkının, yaşadığı sorunlara çözüm beklediğini, çocuklarının göçüne ‘dur’ diyecek ve geleceğe dair umutlarını yeniden yeşertecek bir yönetimin özlemini çektiğini” ifade ederek, “bu vizyondan uzak” olduğunu savunduğu UBP hükümetini istifaya çağırdı ve erken seçim talep etti.

Kaptan, bugün yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin “insanların umutlarını yok ettiğini ve ülkeyi kaosa sürükleyerek telafisi mümkün olmayan yaralar açmaya devam ettiğini” ifade etti.

Hükümetin, zamlarla, halka ve çalışanlara hayatı çekilmez hale getirdiğini, intihar vakalarındaki artışın da sosyal patlamaların eşiğine gelindiğinin en bariz göstergesi olduğu görüşünü dile getirdi.

Toplanan kurumlar vergisinin 2009 yılına göre yüzde 26.82 gerileyerek son 4 yılın en düşük seviyesine indiğini ancak hükümetin ekonominin iyiye gittiğini söylediğini ifade eden Kaptan, son 3 yılda kamuya 950 geçici istihdam edildiğini, bu insanlara 21 Ekim sonrasında istihdam sözü verilerek Lefkoşa Belediyesi’nde yaşananların tüm kamu çalışanlarına yaşatılmak istendiğini savundu.

Kaptan, “Halkımız yaşadığı sorunlara çözüm beklemekte, çocuklarının göçüne dur diyecek ve geleceğe dair umutlarını yeniden yeşertecek yönetimin özlemini çekmektedir. Halkımız bu vizyondan uzak UBP’den biran önce kurtulmak istemektedir. ‘Ülkemize ve insanımıza verilen zarar yeter’ diyor, sözde UBP Hükümetini derhal istifaya çağırarak ‘erken seçim’ talep ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 475 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler