1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTAMS'DAN TERFİ SINAVLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
KTAMSDAN TERFİ SINAVLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

KTAMS'DAN TERFİ SINAVLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası, “Kamuda Terfi Sınavları Bugün Başlıyor” yönündeki haberlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

A+A-

 

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) “Kamuda Terfi Sınavları Bugün Başlıyor” yönündeki haberlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, söz konusu haberin kamu çalışanları arasında kafa karışıklığına sebep olduğunu ileri sürdü.

Kaptan, kamuda kadrolu çalışanların derece terfisi için, daire müdürlerinin talebi doğrultusunda Personel Dairesi ile Maliye Bakanlığı’nın onayı ve Başbakanlık’ın bu yetkileri Kamu Hizmeti Komisyonu’na göndermesi sonucu münhallerinin ilan edilmesi gerektiğini söyledi.

Ahmet Kaptan, “Derece terfisi sınavlarını ilan etme yetkisi bir tek Kamu Hizmeti Komisyonu’na aittir. Tüm kamu çalışanlarına bir kez daha hatırlatırız ki sendikamız KTAMS kamuda derece terfisi almaya hak kazanan tüm kamu çalışanlarının yetki yazıları için uğraşmakta ve yasal sürecin tamamlanması için gerekli girişimleri yapmaktadır” dedi.

Kaptan, ilan edilen derece terfisi münhalleri hakkında en doğru bilginin Kamu Hizmeti Komisyonu’nun resmi internet sitesi ww.khk.kamunet.net adresinden edinilebileceğini belirtti. Kaptan ayrıca tüm kamu çalışanlarını 2276716 no’lu telefondan sendikaya ulaşıp, derece terfisiyle ilgili doğru ve ayrıntılı bilgi almaya davet etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 481 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler