1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTAMS'DAN TEPKİ
KTAMSDAN TEPKİ

KTAMS'DAN TEPKİ

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, dün Bakanlar Kurulu’nun meclise sevk ettiği, “Kamu Görevlileri Yasa Tasarısı”na karşı her türlü yasal hakkın kullanılacağını ifade etti. Açıklamanın tam metni şöyle; “Kamu reformu çerçevesinde k

A+A-

 

 

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, dün Bakanlar Kurulu’nun meclise sevk ettiği, “Kamu Görevlileri Yasa Tasarısı”na karşı her türlü yasal hakkın kullanılacağını ifade etti.

Açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

“Kamu reformu çerçevesinde kamu görevinin kapsamının belirlenmesinin yanı sıra istihdam, atanma, izin hakları, sınıfların daraltılması, terfi ve kademe ilerlemesini düzenleme amacıyla hazırlanan “Kamu Görevlileri Yasa Tasarısı” dün Bakanlar Kurulu tarafından onaylanıp Meclis’e gönderildi.

 

Yasanın AB uyum yasaları çerçevesinde hazırlanması sırasında sendikamız KTAMS’ın da görüşlerine başvurulması üzerine sendika olarak görüşlerimizi yetkililere iletmemize rağmen UBP hükümeti her konuda olduğu gibi bu konuda da görüşlerimize bir cevap vermemiş ve yasa tasarısını meclise sevk etmiştir.

 

Ben yaptım olur  mantığı ile hareket eden UBP hukümeti, kamuda örgütlü ve yetkili sendika olan KTAMS’ın görüşlerine hiçbir cevap vermeden alelacele bu yasayı meclise sevk ederek kamu çalışanlarının haklarını budamayı düşünüyorlarsa çok yanılıyorlar.

        

Sendikamız KTAMS her konuda olduğu gibi özellikle kamu emekçilerinin hergün muhattap olduğu kamu görevlileri yasasındaki değişikle hakların budanmasına sessiz kalmayacak ve her türlü yasal hakkımızı kullanacağımızı tüm kamu oyu ile paylaşırız.” 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 721 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler