1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTAMS'DAN MÜCADELE ÇAĞRISI
KTAMSDAN MÜCADELE ÇAĞRISI

KTAMS'DAN MÜCADELE ÇAĞRISI

KTAMS, önceki gece meclisten oyçokluğu ile geçirilen sosyal sigortalarla ilgili üç yasa tasarısına tepki gösterdi. KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan imzasıyla gönderilen basın açıklamasında, hükümetin AKP tarafından rehin alındığı savunuldu, “bundan sonra

A+A-

 

 

KTAMS, önceki gece meclisten oyçokluğu ile geçirilen sosyal sigortalarla ilgili üç yasa tasarısına tepki gösterdi. KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan imzasıyla gönderilen basın açıklamasında, hükümetin AKP tarafından rehin alındığı savunuldu, “bundan sonra sırada başka yasalar da var” denilen açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

         “İşbirlikçi UBP Hükümeti yine Kıbrıslı Türklerin geleceğini ipotek altına koyarak, çalışan kesimlerin nerede ise tamamını mağdur eden, haklarını gasp eden, sosyal güvenlik, sosyal sigorta ve İhtiyat Sandığı değişiklik yasalarını çalışanların, sendikaların, muhalefet partilerinin ve tüm sivil toplumun karşı çıkışlarına rağmen AKP hükümetine verdiği taahhüt nedeniyle adeta bir cinayet işler gibi sabaha karşı deyim yerindeyse “metozori” meclisten geçirdi.

         Söz konusu yasalar meclisten geçer geçmez Başbakan Sn. İrsen Küçük bugün basında da çıkan açıklamalardan görüleceği üzere çalışanların, emeklilerin ve sosyal sigortalıların maaşlarını ve 13. maaşların bulunan 310 milyon TL kaynakla Cuma gününe kadar ödeneceği yönünde yaptığı açıklama bu hükümetin AKP tarafından rehin alındığının açık bir ifadesidir. UBP hükümetinin bu kişiliksiz ve beceriksiz icraatlarından dolayı da Kıbrıslı Türklerin geleceği de toplum olarak ipotek altına alınmaktadır.

         AKP patentli yasaların meclisten geçirilmesi için işbirlikçi UBP hükümeti Kıbrıslı Türklerin yok oluşuna seyirci kalmakta ve kendi insanlarına ihanet etmektedir. Bundan sonra sırada başka yasalar da var. Bu hükümetin acilen toplumun başından uzaklaştırılması gerekmektedir.

         Artık işbirlikçi UBP hükümetinin Kıbrıslı Türklerin ada üzerinden yok edilmesine daha fazla seyirci kalmamak için Tüm halkımızın birlikte hareket ederek bu hükümeti bir an önce işgal ettiği makamlardan bir an önce götürmesi şarttır. Tüm Kıbrıslı Türklerin geleceğine önem verenlerin bu gücün etrafında birleşmeleri gerekmektedir.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 899 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler