1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTAMS'DAN CİDDİ İDDİA
KTAMSDAN CİDDİ İDDİA

KTAMS'DAN CİDDİ İDDİA

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Türkiye’deki iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)’ye yakınlığıyla bilinen “Kıbrıs İlim Ahlak Sosyal Yardımlaşma Vakfı”na Vakıflar İdaresine ait 200 dönümlük arazinin yıllığı

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Türkiye’deki iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)’ye yakınlığıyla bilinen “Kıbrıs İlim Ahlak Sosyal Yardımlaşma Vakfı”na Vakıflar İdaresine ait 200 dönümlük arazinin yıllığı 100 TL’den 30 yıllığına kiralandığını belirterek, bu duruma tepki gösterdi.

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan yazılı açıklamasında, topluma ait malların peşkeş çekildiğini iddia edilerek, “Bu kabul edilebilecek bir anlayış değildir” dedi.

Kaptan, mali denetimlerden sorumlu Sayıştay Başkanlığı ile ilgili kurumları göreve davet etti.

 

Kaptan’ın açıklamasını tam metni şöyle;

         “İşbirlikçi UBP iktidara aday olduğu günlerde gerek halkımza gerekse çalışanlara aydınlık ve refah dolu günler vaat ederek  sözde iktidar olmuştur. Kamu görevlileri ve özel çalışanları açlığa mahkum edilirken ve her gün çalışanlar yeni haklar kaybederken gelecek kaygısı da her geçen gün artmaktadır.

         Tüm bu kötü gidiş yetmezmiş gibi Kıbrıs Türk Toplumuna ait kamu malları da AKP’ye yakın kişi ve kuruluşlara peşkeş çekilmeye devam ediliyor.

         Bu çerçevede 22/11/2011 tarihinde kurulan ve AKP’ye yakınlığıyla bilinen “Kıbrıs İlim Ahlak Sosyal Yardımlaşma Vakfına” Vakıflar İdaresine ait toplam 200 dönüm arazi Bakanlar Kurulunun 25/1/2012 tarihinde almış olduğu kararla ihalesiz olarak yıllığı 100 TL gibi komik bir bedelle 30 yıllığına kiralanmıştır.

         Koltukta kalmak uğruna her yol mübahtır anlayışıyla hareket eden UBP topluma ait malları peşkeş çekmeye devam ediyor. Bu kabul edilebilecek bir anlayış değildir. Dolayısıyla mali denetlemelerden sorumlu Sayıştay Başkanlığını ve ilgili kurumları göreve davet ediyoruz.”


Bu haber toplam 1319 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler