1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTAMS SORUNLARI BU KEZ YAZILI VERDİ
KTAMS SORUNLARI BU KEZ YAZILI VERDİ

KTAMS SORUNLARI BU KEZ YAZILI VERDİ

Başbakan İrsen Küçük, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası’ndan bir heyeti kabul etti.

A+A-


Başbakan İrsen Küçük, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası’ndan bir heyeti kabul etti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’nin de hazır bulunduğu görüşmede, KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan Başbakan Küçük’e çözülmesini istediği sorunların yer aldığı bir yazı sundu.
KTAMS, Başbakan Küçük’e verdiği yazının kopyasını basına da dağıttı. Yazıda, 21 madde altında, Sendikanın bazı şikayetleri ve çözümlenmesini istediği sorunlar yer alıyor.
Kamuya yapılan istihdamlarda artış görüldüğünü ve yeni işe girenlere sendika seçimleriyle ilgili olarak daire müdürleri tarafından baskı yapıldığını savunan KTAMS, terfi sınavlarının yıl sonuna kadar geçici olarak sözlü yapılmasını; TÜFE’nin ana gruplarının ağırlıklarının emekçilere göre yeniden belirlenmesini, eşel mobile bağlı olarak çalışanların yaşadığını savunduğu kayıpların giderilmesini, vardiya ve rotasyon çalışanlarla ilgili bir an önce tüzük çıkarılmasını, Merkezi Cezaevi yasası çıkarılmasını ve personel istihdam edilmesini, asgari ücretin artırılmasını talep etti.
Bazı dairelerdeki ek mesai ve izinlerle ilgili uygulamalar hakkında da eleştirilerde bulunan Sendika, olumsuzlukların bir an önce giderilmesi gerektiğini belirtti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 528 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler