1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. KTAMS: “KTFF'nin aldığı kararın yanındayız”
KTAMS: “KTFFnin aldığı kararın yanındayız”

KTAMS: “KTFF'nin aldığı kararın yanındayız”

Bengihan: “KTFF’nin KOP’a katılma kararı, sporcuların uluslararası düzeyde spor yapma imkanı bulabilmesi için son derece önemli”

A+A-

 Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun (KTFF) Kıbrıs Rum Futbol Federasyonu’na (KOP) katılma konusunda aldığı kararın yanında olduğunu açıklayarak, bu adımın ülke gençliği için yeni bir motivasyon sağlayacağı yorumunda bulundu.

KTAMS Genel Sekreteri Güven Bengihan, konuyla ilgili açıklamasında, bu kararının sporcuların uluslararası düzeyde spor yapma imkanı bulabilmesi için son derece önemli olduğunu da belirtti.

Bengihan, “Hedefi olmayan müsabakalar sporcularımızın her geçen gün ülkemizden umudunu kesmesine sebep oluyor. Bu nedenle KTFF yönetiminin ve Sertoğlu'nun deklare etmiş olduğu kararın yanındayız” dedi.

Ülkenin yıllarca çiftlik gibi yönetildiğini, bu insanların da kendilerini çiftlik ağası gibi gördüğünü savunan Güven Bengihan şunları ekledi:

“Hamaset edebiyatıyla gençlerimizin dünyaya açılacağı kapıyı kapatmaya çalışıyorlar. Toplum, ülkemiz gençliğine yeni bir motivasyon sağlayacak bu adımı pervasız şekilde eleştiren Sayın Eroğlu ve Denktaş'a gerekli cevabı verecek.”

(tak)

Bu haber toplam 1141 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler