1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTAMS ÇALIŞANLARDAN ÖZÜR DİLEDİ
KTAMS ÇALIŞANLARDAN ÖZÜR DİLEDİ

KTAMS ÇALIŞANLARDAN ÖZÜR DİLEDİ

4 Aralık 2011 tarihindeki sayımda çalışan kamu görevlilerinin sayım paralarının bu hafta ödeneceğini açıklamasına rağmen hala ödeme yapılmadı

A+A-

 

 

4 Aralık 2011 tarihindeki sayımda çalışan kamu görevlilerinin sayım paralarının bu hafta ödeneceğini açıklamasına rağmen hala ödeme yapılmadı. KTAMS’ın konu ile ilgili açıklaması şöyle;

 

 

 

 

4 Aralık 2011 tarihinde yapılan genel nüfus ve konut sayımının üzerinden 10 ay gibi uzun bir süre geçmiş ve bu sayımda çalışan binlerce kamu görevlisi hak ettikleri sayım paralarını alamamıştı.

        

Bu durum üzerine KTAMS olarak hukuk yoluna başvuracağımızı belirtmiş ve bu yönde girişim başlatmıştık. Ancak bu girişimlerimiz üzerine UBP hükümetinin Maliye Bakanlığı ve DPÖ yetkilileri sendikamız ile acil olarak görüşmek istediklerini tarafımıza bildirmişlerdir. Yapılan bu görüşmede sayımda çalışan kamu görevlilerinin alacakları için gerekli olan kaynağın aktarıldığını ve yazışmaların da tamamlandığını; bir hafta içerisinde çalışanların ödeneceğini tarafımıza taahhüt etmişlerdi.

        

Bunun üzerine sendikamız KTAMS iyi niyet çerçevesinde hareket ederek, başlatmayı düşündüğü yasal girişimi bir hafta süre ile askıya almış ve bir hafta içerisinde çalışanların ödeneceğini kamuoyuna duyurmuştu.

        

Bu çerçevede KTAMS olarak UBP hükümetinin tarafımızla yaptığı görüşmede vermiş olduğu taahhüt çerçevesinde, iyi niyetli olarak hareket ettiğimiz için tüm çalışanlarımızdan ve kamuoyundan özür diler, Pazartesi itibari ile çalışanların hakkı için eylem de dahil her türlü mücadeleyi yürüteceğimizi kamuoyu ile paylaşırız.

 

 

                           

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 624 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler