1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTAMS: ALACAKLILARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
KTAMS: ALACAKLILARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

KTAMS: ALACAKLILARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

KTAMS, batırılan KTHY’nin uçaklarına ait yedek parçalarının satışa çıkarılacağını, sendikanın ise ihale sürecinin takipçisi olacağını duyurdu. KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan imzasıyla yapılan açıklamanın tam metni şöyle: SATIŞA ÇIKAN KTHY MALLARININ T

A+A-

 

KTAMS, batırılan KTHY’nin uçaklarına ait yedek parçalarının satışa çıkarılacağını, sendikanın ise ihale sürecinin takipçisi olacağını duyurdu.

 

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan imzasıyla yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

 

SATIŞA ÇIKAN KTHY MALLARININ TAKİPÇİSİYİZ

 

         Ülkemizin güzide kuruluşu KTHY’nin, UBP hükümetince batırılması sonrası yüzlerce insan mağdur edilmiş ve çalışanlar hala daha devletten olan bir çok yasal alacaklarını alamamıştır.

 

         Şirketin mahkemece tasviyesine karar verilmesi sonrası tasviye masası kurulmuş ancak hala daha bilanço işlemleri tamamlanmadığından çalışanların mağduriyeti giderilmemiştir.

 

         Çalışanların mağduriyetlerinin devam ettiği bir dönemde hükümet, üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmemekte, çalışanlar mağdur edilmekte hatta ceplerinden umut uğruna paralar alınmaktadır.

 

         Çalışanların mağduriyetinin devam ettiği bir dönemde sendikamız KTAMS bu mağduriyetlerin giderilmesi adına ayakları yere basan, gerçekçi ve bilimsel bir şekilde Mahkemece Tasviyesine Karar Verilen KTHY Şti. Ltd.Çalışanlarının Alacakları ile İhtiyat Sandığı ve Sosyal Sigorta Prim Borçlarının Ödenmesi Fonu Yasa Taslağı hazırlamış ve meclise sunmak üzere muhalefet partilerine ziyaretler düzenlemiştir.

 

         Halkın malı olan KTHY’nin batırılması sonrası Ercan Havaalanında bulunan KTHY’ye ait uçak yedek parçaları ve sarf malzemeleri tasviye memurluğu tarafından satışa çıkarılmıştır. Bu parçaların üç kuruşa birilerine peşkeş çekilmemesi adına sendikamız KTAMS ihalenin yapılacağı 18 Ekim 2012 Saat 15:00’da satışı takip edecek, tasviye masasından öncelikli alacaklı çalışanların, yasal alacaklarına kaynak yaratacak ve çalışanların mağduriyetini bir nebze olsun giderecek bu kaynağın mağdur personele bir an önce aktarımı için konunun takipçisi olacaktır.

 

        

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 894 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler