1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KTAMS 55 YAŞINDA
KTAMS 55 YAŞINDA

KTAMS 55 YAŞINDA

KTAMS 55’inci yaşını basın toplantısıyla, “ülkedeki sorunlara” değinerek kutladı. KTAMS’ın kuruluşunun 55’inci yıldönümü nedeniyle sendikanın toplantı salonunda gerçekleştirilen basın toplantısına başkan Ahmet Kaptan ve diğe

A+A-

 

 

 

KTAMS 55’inci yaşını basın toplantısıyla, “ülkedeki sorunlara” değinerek kutladı.

 

KTAMS’ın kuruluşunun 55’inci yıldönümü nedeniyle sendikanın toplantı salonunda gerçekleştirilen basın toplantısına başkan Ahmet Kaptan ve diğer sendika yöneticileri katıldı. Basın toplantısında sendikanın yazılı açıklamasını Genel Sekreter İbrahim Gencal okurken, Kaptan da bir konuşma yaptı.

 

KAPTAN

 

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, 1956’da adada sömürü yönetimi bulunduğunu, İngilizlerin Kıbrıs’ta sömürülerini sürdürdüklerini, o günlerde Kıbrıslı Türklerin iş bulamadığını, çalışanların terfi alamadığını, ekonomik anlamda büyük dar boğaz yaşadığını kaydetti.

 

Kaptan, 2011’de de sorunlar bulunduğunu, kontrolsüz nüfus akışına göz yumulduğunu, ülkenin kendi yurttaşlarının göç ettirildiğini, hayvan, narenciye ve diğer tarım üreticilerinin ürettiklerini satamadıklarını ve ülkeye kontrolsüz girişlerden kaynaklanan büyük zararlar ettiklerini savundu.

 

Ahmet Kaptan, “Gün oldu darp edildiler, gün oldu hapsedildiler, gün oldu evlerine ekmek götüremediler” diyerek, bu ortamda 55’inci yaşlarını bir basın toplantısıyla, ülkedeki sorunları yeniden hatırlatmak anlamında kutlamayı uygun gördüklerini, “mücadelelerinin ülkedeki sorunlar çözümleninceye ve UBP iktidardan gidinceye kadar süreceğini” söyledi.

 

Sivil toplum örgütleriyle, tüm emek örgütleriyle, buna inanan siyasi partilerle mücadelelerini yükselterek devam ettireceklerini belirten Kaptan, ancak koltuk düşünenlerle, koltuk uğruna yanlarına geleceklerle asla işleri olmayacağını söyledi.

 

GENCAL

 

Gencal ise açıklamasında, KTAMS’ın 55. kuruluş yıldönümünü, “yine çözümsüzlük ortamında, Kıbrıslı Türklere dayatılan AKP patentli siyasi ve ekonomik yıkım paketinin gölgesinde kutladıklarını” savundu.

 

Gencal,“Bu zor koşullarda KTAMS olarak çalışanların ekonomik, demokratik hak arama mücadelesini bıkmadan usanmadan her türlü koşulda sürdürmeye” devam edeceklerini belirterek “Sendikal Platform, diğer sivil toplum örgütleri ve muhalefet siyasi partileri ile birlikte UBP hükümetinin gitmesi için mücadele edeceklerini kaydetti.

 

Gencal, sendikanın gücünü üyelerinden ve halktan aldığını ifade ederek, üyelerinin destek ve gücüyle, sendikayı mücadeleci ve kurumsal bir yapıya taşıyacaklarını söyledi ve üyeleri sendikalarına sahip çıkmaya davet etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 872 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler