1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. KSP 2. turdaki tavrını belirledi
KSP 2. turdaki tavrını belirledi

KSP 2. turdaki tavrını belirledi

“Statükoyu yıkmak için somut tavır sergileyecek olanı destekleriz”

A+A-

 

Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP), Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turuna kalan adaylardan, statükoya karşı duracak, statükoyu yıkmak için somut tavır sergileyecek olanı desteklemeye hazır olduğunu belirtti.

KSP’den yapılan açıklamada, “2. tura kalan her iki adayın da Anglo-Amerikan emperyalizmi ve Ankara'nın işbirlikçileri olduğu ileri sürülerek, her iki adayın da Kıbrıs halkının değil, Ankara’nın iradesini temsil edeceği” savunuldu.

Cumhurbaşkanı ve lider olacak kimseden, üst koordinasyon kurulunu lağvedecek kararlılık göstermesinin beklendiğini ifade edilen KSP açıklamasında, “Yani, statükoya karşı durmasını, statükoyu yıkmak için somut bir tavır sergilemesinin şart olduğunu düşünüyoruz” denildi.

Açıklamada, KSP’nin 2. turda bu kararlılığı gösterecek adayı desteklemeye hazır olduğu ifade edilerek, halkın sorunlarına köklü çözüm bulunması, Kıbrıs’ın birleştirilerek barış ve huzura kavuşturulması için bir an önce sol güçlerin anti-emperyalist temelde güç birliği elde etmesi çağrısı da yapıldı.

(tak)

Bu haber toplam 1086 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler