1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KSP: 1 MAYIS MÜCADELESİNİ SELAMLIYORUZ
KSP: 1 MAYIS MÜCADELESİNİ SELAMLIYORUZ

KSP: 1 MAYIS MÜCADELESİNİ SELAMLIYORUZ

KSP, 1 Mayıs mesaj yayımladı Bağımsız, anti-emperyalist bir Kıbrıs için mücadelenin süreceği belirtilen mesajda, 1 Mayıs mücadelesi selamlandı.

A+A-

Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP), 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı. KSP, 1 Mayıs nedeniyle yayınladığı mesajda, “Dünya ve Kıbrıs işçi sınıfının 1 Mayıs’ını kutlarken, halkımızın doğrudan demokrasi uygulayarak kendi kararlarını kendinin vereceği ve günde 4 saat çalışıp 4 saat kamu düzeniyle ilgileneceği, haklarının burjuvaziye peşkeş çekilmeyeceği bir mücadelede birlikte barış için el ele diyoruz” ifadelerine yer verdi.
Dünyanın birçok ülkesinde işçilerin önceleri 14-16 saatlik işgününü 12 saate ve daha sonra da 8 saate çekmek için yıllarca çok zorlu bir mücadele verdiklerine dikkat çekilen mesajda, 1889 yılında 2. Enternasyonal 1. Kongresi’nde 8 saatlik işgünü sorunu ele alınarak, 1 Mayıs’ın kapitalizmin sömürü ve vahşetine karşı tüm dünya işçilerinin birlik, mücadele ve dayanışma günü ilan edildiği anımsatıldı.
“Bizler, bir yandan dünya işçi sınıfının dayanışmasından bahsederken, kendi ülkemizde 1 Mayısları Kıbrıs’ın tüm işçi ve emekçileriyle birlikte kutlayamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz” ifadelerine yer verilen mesajda, “Dil, din, ırk fark etmeksizin halkımıza öngörülen sömürü ve sefalet düzeni, bölünmüş adamızın her iki yanında yoksulluğa mahkum edilen tüm emekçilere sunulan düzendir” denildi. “Bağımsız, anti-emperyalist bir Kıbrıs” için mücadelenin süreceği de belirtilen mesajda, 1 Mayıs mücadelesi selamlandı.

 

 

 

 

 

 

 Bu haber toplam 515 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler