1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KREDİLERİMİZİ TÜKETTİK'
KREDİLERİMİZİ TÜKETTİK

'KREDİLERİMİZİ TÜKETTİK'

Telsim Süper Ligi’nin 18’inci haftasında Cihangir’de karşılaşacak olan, geçtiğimiz haftanın iki mağlup takımı Cihangir ile Yenicami’nin teknik direktörleri Fırat Canova ile İltaç Karayel bu zor maç öncesinde düşüncelerini YENİDÜZEN

A+A-

 

 

Son haftalarda aldıkları bu kötü sonuçlarla ligin kendileri açısından git gide zorlaştığını dile getiren Cihangir Teknik Direktörü Fırat Canova, kredilerini yitirdiklerini ifade etti

 

Yenicami Teknik Direktörü İltaç Karayel şampiyonluk hedefine ulaşmak için Kaymaklı ve Çetinkaya maçlarına kadar puan kaybetmemeleri gerektiğini çünkü tüm kredilerinin tamamını yitirdiklerini vurguladı

 

Necmi Belge

 

Telsim Süper Ligi’nin 18’inci haftasında Cihangir’de karşılaşacak olan, geçtiğimiz haftanın iki mağlup takımı Cihangir ile Yenicami’nin teknik direktörleri Fırat Canova ile İltaç Karayel bu zor maç öncesinde düşüncelerini YENİDÜZEN’e anlattılar.

Bu konuşmalarda, farklı hedefleri olan Cihangir ile Yenicami teknik adamlarının buluştuğu ortak nokta, her iki takımın da kredilerini tükettiği konusuydu.

 

CANOVA: “İKİNCİ DEVREYE YİNE İYİ BAŞLAYAMADIK”

Konu ile ilgili olarak sorularımızı yanıtlayan Cihangir Teknik Direktörü Fırat Canova, ligin ikinci devresine yine düşündükleri gibi başlayamadıklarını kabul etti. Aldıkları bu kötü sonuçlarla ligin kendileri açısından git gide zorlaştığını dile getiren Canova, kendi söylemiyle  kredilerini yitirdiklerini ifade etti.

Bu hafta karşılaşacakları Yenicami’nin kaliteli ve şampiyonluk hedefi olan bir takım olduğunu asnımsatan Canova, ne var ki kendilerinin de bulundukları pozisyondan bir an önce yukarıya çıkmaları gerektiğini vurguladı.

Geçtiğimiz hafta 6-1 kaybedilen Lapta maçının da özleştirisini yapan Canova, “kolay pozisyonları gole çeverimeyorsan ve kolay pozisyonlarda gol yiyorsan böyle sonuçlarla karşılaşmak doğal” diye konuşurken, Yenicami maçında gerekli önlemleri alacaklarını belirtti.

Canova bu nedenle, tüm konsantrasyonlarını bu maça verip, maçtan galip çıkmak istediklerini söylerken, Ali Bayır dışında sakat futbolcusu olmadığını sözlerine ekledi.

 

KARAYEL: “MTG MAÇINDAKİ MÜCADELEYİ ORTAYA KORSAK KAZANIRIZ”

Lige şampiyonluk parolası ile giren ancak aldığı istikrarsız sonuçlara rağmen, şampiyonluk iddiasını devam ettiren Yenicami, bu hafta zorlu Cihangir deplasmanına çıkıyor.

Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN’in sorularını yanıtlayan Yenicami Teknik Direktörü İltaç Karayel, mağlup oldukları Mağusa Türk Gücü maçındaki mücadeleci oyunlarını ortaya koymaları halinde Cihangir karşılaşmasını kazanacaklarını iddia etti.

 

“KAYBETTİK AMA İYİ FUTBOL OYNUYORUZ”

MTG maçında çok iyi oynamalarına rağmen gol atma becersisi gösteremediklerini itiraf eden Karayel, bu maçta kalelerine giden tek akında gol olunca mağlubiyetin kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Karayel devamla, futbolcularınının bu maçtaki iyi oyunu ve istekleri şampiyonluk umutlarını  sürdürme adına olumlu olarak nitelendirilebileceğinin altını çizdi. Bundan sonra oynanacak karşılaşmalarda şampiyonluk hedefine ulaşmak için Kaymaklı ve Çetinkaya maçlarına kadar puan kaybetmemeleri gerektiğini çünkü tüm kredilerinin tamamını yitirdiklerini vurguladı.

 

“CİHANGİR MAÇINI KAZANMAK İSTİYORUZ”

Bu hafta, deplasmanda oynayacakları Cihangir maçının zor bir deplasman olmakla beraber, kazanmak zorunda bulunduklarının bilinci içerisinde olduklarını ifade eden Karayel, tam kadro gidecekleri bu deplasmanda geçen haftaki istek ve mücadeleyi ortaya koymaları halinde kazanacaklarından kuşkusu olmadığını belirtti.

Dışarda şu anda 27 puan var olduğunu anımsatan Karayel, dolayısıyla hedefe ulaşmak için verilecek mücadele son güne devam edeceğini iddia etti.

 

FEHİM DAYI’YA ÖVGÜ

Karayel son olarak, geçtiğimiz hafta mağlup oldukları MTG maçının hakemi Fehim Dayı ile ilgili olarak takdir edici sözler söylerken, Fehim Dayı’nın maç yönetme anlayışını takdirle karşıladığını,futbolu güzelleşmesi adına bu maçta uyguladığı avantaj kuralının tüm hakemlerin iyi izlemesini önerdiğini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 671 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler