1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Krallar suskun
Krallar suskun

Krallar suskun

Mevsim normallerinin üzerinde sıcak bir hava, iki takım için de sadece prestij maçı. Maça ilgi son derece az, protokolde kimse yok. Amacı olmayan bir maç. Isınan futbolculara baktığımızda Kaymaklı’da gördüğüm şampiyonu üç kez yenmenin ve kupada fin

A+A-

 

 

 

Mevsim normallerinin üzerinde sıcak bir hava, iki takım için de sadece prestij maçı. Maça ilgi son derece az, protokolde kimse yok. Amacı olmayan bir maç.

Isınan futbolculara baktığımızda Kaymaklı’da gördüğüm şampiyonu üç kez yenmenin ve kupada final oynamanın huzuru yüzlere yansımış. Lefke ise kağıt üzerinde hala daha kümede kalmayı garantilemese de küme düşmesi için mucize olması gerekir.

Gerek Kaymaklı gerekse de Lefke futbolcuları kendi golcülerinin gol atması için uğraştı, fakat maalesef iki golcü da suskun kaldı. Gerek Kasım, gerekse de Ertaç gününde değillerdi. Yalnız son dakikalarda Kaymaklı ceza sahasında kaleye giden topun ellenmesine hakem penaltı çalsaydı belki de Kasım penaltıyı gol yapabilirdi.

Bu pozisyonda hakem Lefke’nin arzu ettiği bir puanı veremediği kararla gasp etti diye düşünürüm. Aslında sadece bu pozisyonda değil, birçok pozisyonda hakem yanlış kararlar verdi.

Havanın sıcak olması herhalde hakemi de etkiledi diye düşünüyorum.

Kaymaklı’da gördüğüm ilk devredeki arzu ve isteği ikinci yarıda göremedim. Kupa maçının yorgunluğu maçın sonlarına doğru bayağı hissedildi. Son dakikalarda yoğun Lefke baskısı Kaymaklı defansına zor anlar yaşattı. Buna bir de kaleci Ufuk’un gereksiz hareketleri eklenince defansif anlamda kötü görüntü sergilendi.

Yeri gelmişken genç Ufuk’a da diyeceklerim var. Kaleci kendisine güvenecek ama aşırı güven ve gereksiz hareketler hem senin hem de takımın motivasyonunu bozar. Son dakikalarda takımın yasadığı sıkıntıların kusura bakma ama baş sorumlusu sensin. Bilmen gereken en önemli olgu futbolu basit oynama kuralıdır. Futbolu basit oynayıp ‘doğru zamanda doğru yerde olacaksın’, işte o zaman iyi kaleci olursun. Benim arzum bu ülkede iyi bir kaleci olmandır. Onun için seni uyarmak istedim.

Lefke’ye baktığımda gördüğüm en önemli etmen takımın çoğunluğunun kendi alt yapısından gelmesidir. Yabancısız oynamalarına rağmen ikinci yarıda oyunun mutlak hakimi oldular. Hakem penaltıyı verse Lefkoşa’dan puanla dönerlerdi. İkinci yarıda oyuna giren genç oyucuları beğendim. Özellikle genç Yakup ileride isminden çok söz ettirecek düzeyde bir yetenek.

Bu yetenekleri takıma yavaş yavaş monte eden değerli meslektaşım Mehmet Solkanat’ı da bu vesileyle kutlamak isterim. Bütün antrenörlerimize de Lefke örnek olmalı. Çünkü ülke futbolunun kurtuluşu ancak altyapılarla mümkündür. Yoksa büyük transferlerle şampiyonluğa oynamak yabancı transferi yapmak başarı değildir. Başarı kendi yetiştirdiğin oyuncularla başa oynamaktır.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 485 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler