1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Kozan Döviz” soygun girişimi
Kozan Döviz” soygun girişimi

"Kozan Döviz” soygun girişimi

"Kozan Döviz” isimli döviz bürosuna soygun teşebbüsünde bulunan zanlı A.E ile ilgili 3 ayrı hırsızlık ve soygun meselesi ortaya çıktı.

A+A-

Girne’de Ziya Rızkı Caddesi üzerinde bulunan, Kozan Özel’a ait Kozan Döviz Bürosu’nu soymaya teşebbüs eden, ancak işyeri sahibinin tepkisi üzerine olay yerinden kaçan 26 yaşındaki A.E ile ilgili yeni suçlar ortaya çıktı. Soygun teşebbüsü suçundan tutuklanan, zanlı E.A’nın 3 ayrı hırsızlık ve soygun olayında da yer aldığı belirtildi.

Polis’ten verilen bilgiye göre, 7 Temmuz tarihinde Girne’de meydana gelen soyguna teşebbüs suçu ile ilgili olarak tutuklandığı bildirilen E.A’nın (E-26) yapılan ileri soruşturmada, 26 Haziran’da saat 03.30 sıralarında, Girne’de Azadeh Bahreynı Toossı’ya ait ikametgaha girdikten sonra Toossı ile karşılaşması üzerine, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu bıçağı gösterip 100 Euro, 100 TL nakit para, bir adet dizüstü bilgisayar, bilgisayara ait şarj aleti ve bir adet cep telefonunu çaldıktan sonra Toossı’ye cinsel saldırıda bulunduğu iddia edildi.

Söz konusu şahsın, 25-26 Haziran’da yine Girne'de Marina Kaşif'e ait ikametgahtan dizüstü bilgisayar, 26 Ocak’ta ise Ayten Güldüren'e ait ikametgahtan 300 ABD Doları nakit para ile bir adet dizüstü bilgisayar çaldığı ileri sürüldü. Soruşturma devam ediyor. (YD/TAK)

Bu haber toplam 4749 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler