1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÖYÜ YAKACAKLARDI!
KÖYÜ YAKACAKLARDI!

KÖYÜ YAKACAKLARDI!

Tepebaşında Kırmızıgil ailesine ait 4 lüks araç kundaklandı. Köy halkı büyük bir facianın eşiğinden döndü. ATEŞE VERDİLER!.. Tepebaşı köyünde Kırmızıgil ailesine ait 4 araç, evin avlusunda kundaklandı. Çinko tavandan yapılan garaj ve araçlar tanınma

A+A-

 

 

Tepebaşında Kırmızıgil ailesine ait 4 lüks araç kundaklandı. Köy halkı büyük bir facianın eşiğinden döndü.

ATEŞE VERDİLER!..

 


Tepebaşı köyünde Kırmızıgil ailesine ait 4 araç, evin avlusunda kundaklandı. Çinko tavandan yapılan garaj ve araçlar tanınmaz hale geldi. Polisten alınan bilgiye göre, dün sabah saat 02.30 sıralarında meydana gelen olayda, arabalar kimliği meçhul şahıslar tarafından üzerlerine benzin dökülerek yakıldı.

Babaları Hüseyin Kırmızıgil’a ait ikametgahın avlusundaki garajda park halindeyken,  İbrahim Kırmızıgil’e ait JZ 388 ve KL 999, Rasim Kırmızıgil’e  ait LA 770 ve Fatma Kırmızıgil’e  ait KN 834 plakalı araçlar ateşe verildi. Ateşe verilen garajın çinko (lamarina) olan tavanı çökerken, garajda bulunan BWM X6, BMW 1.16, Range Rover ve Mercedes C marka araçlar çıkan patlama sonucu yanarak kül oldu.

Yangının garajın hemen yanındaki iki eve sıçramaması büyük şansken, dip komşu evlerden birinin duvar kenarında gaz tüpü olduğu görüldü. Polis, kundaklama olayıyla ilgili dün gün boyunca geniş çaplı soruşturma başlattı.

 

800 BİN TL’LİK ZARAR

 

Kırmızıgil ailesinin gözü önünde cayır cayır yanan araçlarda 800 bin TL’yi aşkın bir zarar olduğu öğrenildi.  Aile fertleri dün sabah ifade vermek üzere polise giderken, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amiri Hasan Çağda olay yerinde incelemelerde bulundu. 

Tepebaşılılar, Kırmızıgil ailesinin sevilen ve sayılan insanlar olduğunu, baba Hüseyin Kırmızıgil’in son dakikada kendi aracını yangından kurtardığını belirtti. Rasım Kırmızıgil’in de olaydan hemen sonra eve geldiğini ve yangınla karşılaştığını söyleyen Tepebaşılılar, büyük bir facianın eşiğinden dönüldüğünü dile getirdi. 

 


 

İKİ KİŞİ KOŞARKEN GÖRÜLDÜ

 

Tepebaşı halkı dün sabaha doğru korkulu dakikalar yaşarken, olay yerine yaklaşık 1 saat gecikmeli giden itfaiye ekiplerine de isyan etti. Araçların neredeyse kendi kendine söndüğünü iddia eden çevre sakinleri, köy halkının tehlikeli saatler yaşadığını belirtti. Bahse konu garajın karşısında restoranı bulunan ve olay saati uyanık olan Hüseyin Çakır, kimseyi görmediğini sadece büyük bir patlama duyduğunu ve hemen polise haber verdiğini açıkladı.

İsmail isimli bir vatandaş da gece geç saate kadar kahvede oturduklarını saat 02.30 sıralarında kahveyi kapatarak evlere dağıldıklarını söyledi. Kahvenin kapanmasından 15 dakika sonra patlama sesinin duyulduğunu aktararak, bir köylünün de gece yarısı koşan iki kişiyi gördüğünü ileri sürdü.

 

 

 

Bu haber toplam 3472 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler