1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kötü oyun
Kötü oyun

Kötü oyun

Yeni sezon öncesi ilk maç, sahaya gelenler 150 günün ardından futbol sezonu açıldığı için hevesli. Sponsor firma Telsim, maç öncesi seyirciye yönelik organizasyon yapmış, mankenler, havai fişekler. Sembolik başlama vuruşunun ardından başlayan müsabakada

A+A-

 

Yeni sezon öncesi ilk maç, sahaya gelenler 150 günün ardından futbol sezonu açıldığı için hevesli.

Sponsor firma Telsim, maç öncesi seyirciye yönelik organizasyon yapmış, mankenler, havai fişekler. Sembolik başlama vuruşunun ardından başlayan müsabakada artık futbol görmek isteyen herkes, sanırım doksan dakikanın sonunda oyun anlamında pek memnun kalmadı. Ben de dahil.

Dakikalar beşi gösterdiğinde köşe vuruşundan Esin kafa ile topu ağlara gönderdi.

Bu golden sonra herkes daha fazla gol olabileceği düşüncesindeydi ancak olmadı.

Golden birkaç dakika sonra Lapta’nın tartışmalı bir penaltı pozisyonu var. Pozisyona uzak olmamıza rağmen, bir insan vücuduna vuran top direk olarak yere doğru yöneliyorsa, sizce top neresine vurmuş olabilir? Yorum sizin.

Bunun dışında 41’inci dakikada Sherman’ın gördüğü kırmızı kart var. Topsuz alanda Mustafa Avcı’ya dirsek attığı gerekçesi ile direk kırmızı kart gördü Süper Kupa’nın yıldızı.

Önde olduğun bir maçta, oyun anlamı bakımından üstün olduğun bir zaman diliminde böylesi bir harekete ne gerek var. Boşu boşuna takım arkadaşları elli kusur dakika 10 kişi oynadı.

İkinci devrenin başında 10 kişi kalmış rakibi karşısında Lapta’nın oyuna müdahalesini beklerdim ancak bu müdahale 56’ncı dakikayı buldu.

Gününde olmayan, takımına pek fazla katkı yapamayan Celal’ın oyundan çıkması doğru karar. Ancak yerine giren Hasan Sadrazam pek fazla varlık gösteremedi.

Bununla birlikte 10 kişi kalmış rakibi karşısında her ne kadar bu rakip defansif bir oyun anlayışına bürünmüşse de baskı kurman, oyunu rakip yarı sahaya yayman gerekir. Ancak nedense Lapta buna rağmen kendi kalesinde pozisyon verdi.

Batshi’nin boş kaleye atamadığı top gol olsa maç o anda bitecekti.

Lapta ceza alanı içerisinde oluşan karambolde kaleye giren golde yan hakem orta sahaya koştu, Özpaşa golü vermedi. Yardımcısı ile aynı uyuşmazlığı penaltı pozisyonunda da yaşamıştı. Golün ofsayt gerekçesi maçı izleyenler arasında doğru bir karar olarak görüldü.

Çetinkaya kalecisi Anıl takımı eksik olmasına rağmen bana göre rahat bir maç çıkardı. İşte eksik rakibinin kalesini bir türlü yoklayamayan Lapta, biraz da hakem kararları ile oyundan düşmüş olacak, istediğini sahaya yansıtamadı.

Ahmet Coşkun gibi etkili bir ofans ayağını Lapta, bu maçta iyi kullanamadı. Kanatlardan ceza alanına girmesi için onu topla buluşturmada zorluk çekti. Yeni transferlerden Murat Özkan’ın ilk maçında iyi oynayamadığını ve oyundan 66’ncı dakikada alındığını var sayarak, Ahmet onun yerine ileriye kaydırılabilirdi.

Kırmızı kart gören Sherman, minimum 2 maç resmi müsabakalardan men cezası alacak. Bu da sarı kırmızılılar için bir handikap. Çetinkaya’nın bu duruma kulüp olarak nasıl yaklaşacağı ise merak konusu.

Lig uzun maraton. Daha birçok maç var.

İlk maçta iyi bir oyun ortaya koyamayan iki ekip izledik. Haftanın diğer maçları nasıl olacak hep birlikte göreceğiz. Şu bir gerçek ki takımların birkaç haftalık zaman dilimine ihtiyacı var. Bekleyip göreceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 855 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler