1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kötü futbol iyi sonuç
Kötü futbol iyi sonuç

Kötü futbol iyi sonuç

Batı bölgesini Süper Lig’de temsil eden iki takımın mücadelesi olması açısından önemli bir maçtı. Yapılan transferler için harcanan avuç dolusu parayla sahaya gelen seyirci sayısı mukayese edildiği zaman insanın içi burkuluyor. Bu işin bir boyutu. Y

A+A-

 

 

Batı bölgesini Süper Lig’de temsil eden iki takımın mücadelesi olması açısından önemli bir maçtı. Yapılan transferler için harcanan avuç dolusu parayla sahaya gelen seyirci sayısı mukayese edildiği zaman insanın içi burkuluyor. Bu işin bir boyutu. Yine harcanan parayı bu kez sahaya yansıtılan kötü futbolla mukayese ederseniz bu da işin diğer boyutu.  

Kimine göre favori Bağcıl’dı kimine göre ise Lefke. Farklı kriterler farklı sonuçlar doğurur. Bırakın Lefke’nin yabancısız oynayacak olmasını, elindeki kaliteli yerli oyuncuların da ya sakatlık ya da cezaları nedeniyle takımda yerlerini almayacak olmaları Lefke için büyük bir handikaptı. Bağcıl ise yerli ve yabancı transferleri ile bir adım öndeydi.

Öte yandan birkaç hafta önce kupa maçında Bağcıl karşısında alınan mağlubiyet Lefke için bir motivasyondu.

Bu şartlar altında başlayan maçta oyuna iyi başlayan taraf Lefke olmasına rağmen çok geçmeden saha hakimiyetini Bağcıl’a devretti.

Maçın başlarında Bağcıl sağ kanadını tekrar devralan Devrim Musa’ya karşı fazla tedbirli davranarak ileri çıkmakta tereddüt etti. Daha sonra çıkmaya başlayınca bu kez Musa onu kontrol etmekte zorlandı. İlerleyen bölümlerde Musa ile Bora’nın kanat değiştirerek  oynamaya başlamasıyla Musa, İsmail karşısında etkili olmaya başladı. Ancak şunu ifade etmek gerekir ki ilk yarı daha iyi oynayan ve gol fırsatlarını cömertçe harcayan taraf Bostancı Bağcıl takımıydı.

Bağcıl her iki kanadını da iyi kullandı ancak bitirici hamleleri yapamadı. Yılların tecrübeli ismi Jacques, Salih Omaç’ın markajına takıldı kaldı.

Çok uzun bir zaman diliminde sakatlık yaşayan ve futboldan kopma noktasına gelen Salih Omaç ortaya koyduğu performansla yüzde yüz geçer not aldı.

Maçın kırılma noktası Lefke’nin kazandığı  penaltı golüdür. Osman Özpaşa’nın verdiği penaltı kararı doğruydu. Yenik duruma düşen Bağcıl’ın yapması gereken oyuna iyice ağırlığını koyup rakibini baskı altına alması ve gol bulmaya çalışmasıydı ki onlar da bunu yaptı. Ancak böyle bir oyun anlayışında kaybedilen topların telafisi çok zor olur. Üstelik de ağır defans elemanlarınız varsa.

Lefke’nin bulduğu diğer iki gol de böyle oldu ve gollerin faturası da Erbay’a kesildi. Lefke açısından maçın özeti sekiz dakikada atılan üç goldü. Maç boyunca iyi bir hücum organizasyonu ile Bağcıl üzerine bir yada iki kez gidebildiler. Ama kontra atak anlayışı ile golleri bulmak da birşey. 

Bireysel olarak baktığımız zaman Aziz attığı golün dışında maç içinde pek fazla varlık gösteremedi. Yeni transfer Bora ise geçen hafta sergilediği oyuna nazaran daha iyi bir performans ortaya koydu. İçinde bulunduğu ortama adapte olması için muhakkak ki belli bir zamana ihtiyacı var.

Sonuç olarak, oyunun genelinde iyi olan taraf ki kötünün iyisi dersek yanlış olmaz, Bağcıl takımıydı, fakat üç puanı hanesine yazdıran taraf da fırsatları değerlendiren Lefke’ydi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 864 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler