1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KOTAK 'DERİN UYKUDA'
KOTAK DERİN UYKUDA

KOTAK 'DERİN UYKUDA'

YDÜ Hastanesi yaptığı açıklamada, Kotak’ın durumuyla ilgili bugün basın toplantısı düzenlendiğini belirtti.

A+A-

Büyük atardamar (Aort) yırtılması sonucu Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi’nde ameliyat edilen eski bakanlardan İsmet Kotak’ın derin koma durumu devam ediyor.

YDÜ Hastanesi yaptığı açıklamada, Kotak’ın durumuyla ilgili bugün basın toplantısı düzenlendiğini belirtti.

Açıklamaya göre, basın toplantısında konuşan Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Charles Cihangir Canver, hastanın (İsmet Kotak) kalp fonksiyonlarından “memnun ve ümitli” olduklarını söyledi.

Prof. Dr. Canver, “ Böylesine ağır vakalarda, ne yazık ki hastaların çoğu hastaneye bile getirilecek zaman bulamıyorlar. Ancak, İsmet Bey direnciyle bize yardım ediyor. Geceyi sorunsuz geçirdik. Çok kritik olan ameliyatı başarıyla da tamamladık. Önümüzdeki süreci çok yakından izleyeceğiz” dedi.

YDÜ Hastanesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. İlker İpekdal ise,  İsmet Kotak’ın, YDÜ Hastanesi’ne getirildiği ilk anlarda kalbinin durması sonucunda, tıbbi ekibin süratle kalbi yeniden çalıştırmak için müdahale ettiğini, önce kalp masajı sonra da   Prof. Dr. Canver’in taktığı özel pompa neticesinde kalbin yeniden çalıştırıldığını ancak bu kısa zaman içerisinde, beyinin zarar görme ihtimalinin yükselmiş olabileceğini belirtti.  

Doç. Dr. İpekdal “Beyin faaliyetini izlemeye ve tetkik etmeye devam ediyoruz. Hastamızın derin koma durumu da devam etmektedir” dedi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1145 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler