1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KÖSTENCE' İZLEYİCİ İLE BULUŞUYOR
KÖSTENCE İZLEYİCİ İLE BULUŞUYOR

'KÖSTENCE' İZLEYİCİ İLE BULUŞUYOR

Program yapımcı ve yönetmeni, araştırmacı yazar Eralp Adanır’ın, Romanya’nın Köstence kentinde çektiği yeni belgeseli BRT’nin yeni yayın döneminde izleyiciyle buluşacak

A+A- 

Program yapımcı ve yönetmeni, araştırmacı yazar Eralp Adanır’ın, Romanya’nın Köstence kentinde çektiği yeni belgeseli BRT’nin yeni yayın döneminde izleyiciyle buluşacak.
Köstence’de 6-8 Eylül tarihleri arasında yer alan “II. Uluslararası Ahmet Yesevi’den Günümüze İnsanlığa Yön Veren Türk Büyükleri Sempozyumu”na katılıp bildiri sunan Adanır, aynı zamanda bölgenin çekimlerini de gerçekleştirerek belgesel yaptı.
Söz konusu sempozyumda “Oğlan Oğlan Kalk Gidelim Türküsü’nün Kıbrıs, Anadolu ve Balkanlardaki Dolaşımı” başlıklı bildirisini yayınlayan Adanır, sempozyum ziyareti çerçevesinde “Gezi Notları” belgesel dizisine, Romanya’nın “Köstence” kentini de ekledi.
Bölgedeki yaşam yanında, yöre sakinleri, Balkanların ünlü ses sanatçılarından Katriye Hanım ve bölge konusunda duayen bir araştırmacı-yazar, akademisyen Prof. Dr. Mustafa Mehmet ile röportajlar yapan Adanır’ın belgeseli, yeni yayın döneminde BRT-Aile kanalında izleyiciyle buluşacak.

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber toplam 708 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler