1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KOSOVA HAYALİ SUYA MI DÜŞTÜ?
KOSOVA HAYALİ SUYA MI DÜŞTÜ?

KOSOVA HAYALİ SUYA MI DÜŞTÜ?

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkanı Hasan Sertoğlu, geçtiğimiz gün bir basın toplantısı düzenleyerek Jerome Champage’in ziyareti, son günlerdeki dış temas girişimleri, U13’ler hakkında düşünülen organizasyonlar yanı sıra önümüzdeki yıldan i

A+A-

 

 

 

KTFF başkanı Hasan Sertoğlu’nun geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği basın toplantısında ülkemiz lig ve kupa şampiyonlarının önümüzdeki yıldan itibaren Kosova takımları ile ödül niteliğinde maçlar yapabilmesi için girişimleri olduğunu açıklamıştı. FIFA’nın Kosova’ya milli maç yapma izni vermesi sonrası bu girişimlerin ne yönde etkileneceği merak konusu oldu

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkanı Hasan Sertoğlu, geçtiğimiz gün bir basın toplantısı düzenleyerek Jerome Champage’in ziyareti, son günlerdeki dış temas girişimleri, U13’ler hakkında düşünülen organizasyonlar yanı sıra önümüzdeki yıldan itibaren ülkemiz lig ve kupa şampiyonlarının Kosova takımları ile maç yapması için girişimlerde bulunacaklarını açıklamıştı. Sertoğlu, bu tarz maçların ülke takımlarının elde ettikleri başarıların karşılığı olarak bir ödüllendirme olarak nitelemişti.

 

FIFA, KOSOVA’YA İZİN VERDİ

Dün yaşanan bir gelişme sonrasında FIFA, 2008 yılında Sırbistan’dan ayrılarak bağımsızlığını ilan eden Kosova’nın üzerine uygulanan spor ambargolarının bir kısmını kaldırarak kendine bağlı ülkeler ile milli futbol maçı yapabilmesine izin verdi. Dün Budapeşte’de bir toplantı gerçekleştiren FIFA yönetim kurulu, kendi tüzüklerinin 79’uncu maddesi doğrultusunda FIFA üyesi federasyonların milli takımlarının Kosova Futbol Federasyonu Milli Futbol Takımı ile yapacağı dostluk maçlarında bir sakınca yoktur denildi. Verilen izin konusunda fazla ayrıntıya girilmedi.

 

KOSOVA TAKIMLAR İLE MAÇ GİRİŞİMİ NE OLACAK?

Kosova’ya FIFA tarafından kendine bağlı federasyonların milli takımları ile maç yapabilmesi için izin verilmesi sonrası geçtiğimiz gün KTFF başkanı Hasan Sertoğlu’nun açıkladığı ve önümüzdeki yıldan itibaren lig ve kupa şampiyonlarının Kosova takımları ile maç yapma girişiminin nasıl etkileneceği ise merak konusu oldu.

 

GÜNEY KIBRIS TANIMAMIŞTI

Sırbistan’dan ayrılarak 2008 yılında bağımsızlığını ilan eden Kosova’yı bugüne kadar 90 dünya ülkesi tanıdı. Kosova’nın bağımsızlığını tanımayan ülkeler arasında Yunanistan ve Güney Kıbrıs bulunurken, KKTC’ye örnek olabileceği için Kosova’yı tanımadıklarını açıklamışlardı. Kosova Milli Takımı ayrıca 2 Kasım 2005 tarihinde KKTC ile bir maç yapmış ve bu maçı 1-0 kaybetmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 573 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler