1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Koşmak ve mücadele etmek, işte bu Cihangir
Koşmak ve mücadele etmek, işte bu Cihangir

Koşmak ve mücadele etmek, işte bu Cihangir

Haftanın en önemli karşılaşmasına giderken kimin kazanacağı kağıt üstünde bile belli değildi. Çetinkaya’da tecrübeli futbolcularının çokluğu belki avantaj gibi görünüyordu ama fazla koşmadığını ve fazla mücadele etmediğini hepimiz biliyorduk. Karş

A+A-

 

 

Haftanın en önemli karşılaşmasına giderken kimin kazanacağı kağıt üstünde bile belli değildi.

Çetinkaya’da tecrübeli futbolcularının çokluğu belki avantaj gibi görünüyordu ama fazla koşmadığını ve fazla mücadele etmediğini hepimiz biliyorduk.

Karşısında koşan, mücadele eden bir Cihangir takımı çıkınca mağlup olmaktan kurtulamadılar.

Cihangir’de Fırat, Can, Sezer, Halil Turan, Eteme, Hasan Yaşınses gibi koşan futbolcular olduğu sürece, Çetinkaya gibi, Küçük Kaymaklı gibi şampiyonluk şarkıları söyleyebilir.

Çetinkaya, Cihangir karşısında tüm hatları ile kötü bir oyun ortaya koydu.

Geçtiğimiz haftanın Çetinkaya’nın yıldız futbolcusu Musa Şanlıer ileride istediği gibi top almayınca, gol umudu Esin’e de top veremedi.

İlk yarı itibarı ile bakıldığı zaman Uğur Paşa’nın çabaları golü getirse de, kazanılan korner atışında adam paylaşımını iyi yapamayan Çetinkaya defansı Halil Turan’ın iyi yükselip de vurduğu kafa golü Cihangir’in ikinci yarıda coşmasına neden oldu.

İkinci yarının ilk on dakikası içinde günün adamı Fırat’ın ayağından ikinci golünü bulan Cihangir karşısında Çetinkaya teknik heyeti yaptığı oyuncu değişiklikleri ile topu Cihangir yarı alanında oynama düşüncesine alternatif olarak Cihangir bu kez oyun sistemini kontrataka döndürdü.

Dışarıda ısınmış ve dinlenmiş vaziyette duran Williem’i Eteme’nin yerine oyuna alan Cihangir Teknik patronu Fırat Canova, karşılaşmanın da lehine sonuçlanmasını sağladı.

Çetinkaya’nın gol umudu olan Musa’nın ve ayağa iyi paslar yapabilme becerisi yüksek olan Uğur Paşa’nın ayni anda oyundan alınması hatalı bir davranış olduğu kadar, maçın başından beri kötü oyun oynayan Akın’ın tutulması da bir o kadar hatalı idi.

Yapılan bu oyuncu değişiklikleri ile yorulan Çetinkaya savunmasının üzerine kontra toplarla giden Cihangir’de oyuna girdikten bir dakika sonra topla ilk buluşmasında gol yapan Williem karşılaşmanın skorunu da belirledi.

Dünkü maç bir kez daha gösterdi ki, her zaman tecrübe kazanmaz.

Koşmak ve mücadele etmek her zaman artı bir değer katar.

Cihangir – Çetinkaya maçında da bu böyle oldu.

Koşan ve mücadele eden Cihangir kazandı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 541 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler