1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. “Köşklüçiftlik Mertcan Kültür Salonu” açıldı
“Köşklüçiftlik Mertcan Kültür Salonu” açıldı

“Köşklüçiftlik Mertcan Kültür Salonu” açıldı

Şehit Tuncer İlkokulu’nda yenilenen “Köşklüçiftlik Mertcan Kültür Salonu” dün Cumhurbaşkanı Mustafa Akıcı tarafından açıldı.

A+A-

Levent ÖZDAĞ

Konuşmalar sonrasında salonun duvarlarını resimleyen Semra Beyhanlı’ya Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından plâket takdim edildi.

Açılışa Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın yanı sıra, okul aile birliği üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Açılış töreninde, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Şehit Tuncer İlkokulu Müdürü Güven Varoğlu birer konuşma yaptı.  Okul korosundan şarkılar, sinevizyon gösterisi ve halk dansları gösterisiyle devam eden açılış töreni, kokteylle sona erdi.

AKINCI: “ÖĞRENCİLER İÇİN ÇOK CİDDİ BİR KATKI”
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, adında kültür olan her şeyin  kendisini heyecanlandırdığını belirterek, kültür salonun açılışında bulunmanın kendisi için onurlu bir görev olduğunu söyledi.
Kültür salonu için katkı koyan herkesi kutlayan Cumhurbaşkanı Akıncı, salonun öğrenciler için çok ciddi bir katkı sağlayacağına inanç belirtti.

VAROĞLU: “3 YILDIR SALONU DAHA İYİ YAPMAK İÇİN UĞRAŞIYORUZ”
Şehit Tuncer İlkokulu Müdürü Güven Varoğlu da, bugün açılışı yapılan salonun 1989 yılında okula Menteş Mertcan tarafından armağan edildiğini ve kendilerinin 3 yıldır bu salonu daha iyi duruma getirebilmek adına çalıştıklarını söyledi. Salonun bir kültür yuvası olarak kullanılacağını ifade eden Varoğlu, salonun adının Şehit Tuncer İlkokulu Köşklüçiftlik Mertcan Kültür Salonu olarak değiştirildiğini belirtti. Varoğlu, salonun yenilenmesine katkı koyan herkese teşekkür etti.

Bu haber toplam 1017 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler