1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KÖSEOĞLU UNUTULMADI
KÖSEOĞLU UNUTULMADI

KÖSEOĞLU UNUTULMADI

Yücel Köseoğlu, ölümünün birinci yılında Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun düzenlediği törenle kabri başında anıldı.

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Tiyatrosu’na, radyo ve televizyon yayıncılığına, spora ve siyasetine uzun yıllar hizmet veren Yücel Köseoğlu, ölümünün birinci yılında Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun düzenlediği törenle kabri başında anıldı.

Anma töreninde ilk konuşmayı yapan Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Kültür- Sanat Koordinatörü Yaşar Ersoy, Yücel Köseoğlu’nun yerinin doldurulamayacağını belirterek kültür-sanat, tiyatro, radyo, televizyon ve siyaset gibi alanlarda topluma kalıcı hizmetler verdiğini söyledi.

Ersoy, konuşmasında Köseoğlu’nun iki toplumun yakınlaşması ve barış kültürünün yaratılması için kuzey ve güneyde iki dilde yaptığı programlarla da iki toplumun birbirini daha iyi anlamasına katkıda bulunduğunu vurguladı.

Daha sonra Köseoğlu’nun eşi Tülin Köseoğlu anma törenini düzenleyen Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’na teşekkür ederek toplumun vefa duygusunu yitirmemesini istedi.

Anma törenine Güney Kıbrıs’tan katılan Satirigo Tiyatrosu Yönetmeni Hristos Zanos da Köseoğlu’nu kaybetmiş olmanın üzüntüsünü ifade etti ve Köseoğlu’nun yaptığı çalışmalarla iki toplumun yakınlaşmasına önemli hizmetler verdiğine dikkat çekerek gerçek bir Kıbrıslı olduğunu belirtti.

Törene katılan Yücel Köseoğlu’nun dostlarından Mustafa Akıncı ve Önder Konuloğlu da yaptıkları konuşmalarda Köseoğlu’nun iyi bir insan olduğunu belirterek O’nunla ilgili anılarını paylaştılar.

Son olarak söz alan oğlu Kürşat Köseoğlu ise bu zor ve sıkıntılı günlerde Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’na herşeye karşın bu anma törenini düzenlediği için ve tüm katılanlara da kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

Konuşmalardan sonra Köseoğlu’nun kabrine çiçekler bırakıldı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 522 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler