1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Köşe kapmaca!
Köşe kapmaca!

Köşe kapmaca!

Geçtiğimiz salı akşamı ara transfer döneminin son gününde hareketli saatler yaşandı. Transferin bitiş saatinin 22.00 olarak belirlenmesi sonrası federasyon binasında adeta bir köşe kapmaca oyunu oynanır gibi bir koşuşturma hâkimdi. Kıbrıs Türk futbolu ad

A+A-

 

 

Geçtiğimiz salı akşamı ara transfer döneminin son gününde hareketli saatler yaşandı. Transferin bitiş saatinin 22.00 olarak belirlenmesi sonrası federasyon binasında adeta bir köşe kapmaca oyunu oynanır gibi bir koşuşturma hâkimdi.

Kıbrıs Türk futbolu adına kulüplerinin sorumluluklarını üstlenen başkanlar, yöneticiler, teknik adamlar…

İsteseniz bu kadar adamı bir araya getiremezsiniz ancak ara transfer dönemini kârlı kapatmak için son hamleler ve son şanslarını denemek için birçok isim federasyondaydı.

Gecenin sonunda 22.00’de bitmesi gereken transfer için pazarlıklar 22.40’a kadar sürdü. O da artık işlerin daha da zorlaşmaması adına herkesin apar topar binanın dışına çıkarılması ile oldu. Allah’tan 22.00’den sonra gerçekleşen bir transfer yok, yoksa çok baş ağrıtırdı beraberinde getireceği süreç.

Kaleci Ali Duvarcı Lefke – Bağcıl arasında mekik dokudu. Hangi kulübe gideceğinin belirlenmesini son dakikaya kadar bekledikten sonra pazarlıkların devam etmesi ile birlikte binayı terk etti. Bence haklı da…

Ya Jeffrey transferine ne demeli?

Beş dakikalık bir sarı kırmızı forma geçmişi var. Kariyerine bunu da ekleyelim mi acaba?

Genç file bekçisi Emre’nin durumuna ne demeli?

Baf Ülkü Yurdu’na apar topar imza attı, ancak Duvarcı – Özeralp takası gerçekleşmediği için bu transfer de yattı.

Geçtiğimiz sezondan bildiğimiz Koffi, gözde isim oldu son dakikalarda. Adeta uğruna yarış yapıldı son dakikalarda. Sonuç olarak onun da transferi gerçekleşmedi.

Transferin son günü, son saatleri adeta bir komediydi.

Saat 22.00’de bitecek denildiyse o saatte transfer biter. Neden pazarlıklar hala daha sürdü anlayamadık. Bunun yanında transfer gündeminde olmayan Jeffrey bir anda nasıl böyle bir konuma getirildi, o da tartışılır. Kaymaklı’nın bu futbolcudan ne kadar verim alacağı da soru işaretidir.

Transfer görüşmeleri böyle olmamalıydı. Daha etik bir şekilde görüşülüp anlaşılmalı, günlerdir süren transfer döneminin son saatlerine böyle enteresan bir şekilde bırakılmamalıydı görüşmeler. Yabancıların az bir sayıda olduğu için yerli oyuncular kadar onların da piyasasının yükseldiği bir gerçek, ancak bu futbolcuların adayı terk ettiğinde arkasından dert yanan yine kulüpler değil midir? Bu konuda da bir düzenleme yapılmalı.

Ara transfer döneminde birçok oyuncu kulüp değiştirdi. Gerçekleşen hazırlık dönemi sonrası birçok kulüp hafta sonunda sahne alacak. Transferlerin ne kadar verimli olduğunu hep birlikte göreceğiz.

 

Mete’ye adansın bütün goller

Ülkemizden neden bir futbolcu Türkiye’de veya başka bir ülkede futbol oynamıyor diye dert yanıyoruz ya yıllardır, ambargoların altında dışa açılım olmadan hayal kuruyoruz ya bazı zaman, işte bir zamanlar bu tabuyu yıkmış bir isim Mete Adanır. Bugün ölümünün 23’üncü yıl dönümü. Four Four Two dergisi Samsunspor’un yaşadığı kara günü Ocak sayısında sayfalarına taşımış.

“Hava inanılmaz karanlıktı. Sabah olmasına rağmen gece 1-2 gibiydi. Hava çok karlıydı, olağanüstü bir havaydı. Ben genelde dördüncü sırada otururdum ama yolun yaklaşık yarısı teknik direktörümüzün yanında sohbet ederek geçirdim. Bu defa hocamızın yanına gidecekken vazgeçtim, biraz uyuyup öyle giderim dedim. İki saat kadar uyumuştum ki Mete’nin ‘Ölüyoruz’ diye bağrışıyla gözlerimi açtığımda bir kamyonla burun buruna olduğumuzu gördüm” diye anlattı Samsunspor’un milli kalecisi Fatih Uraz ve Four Four Two dergisinde yayınlandı yürek burkan bir şekilde…

 

Tabi Adanır’ı görmek nasip olmadı ancak uzun yıllar neler yaptığını duyduk. Ölüm yıl dönümünde tabuları yıkan adamı saygıyla analım. Hafta sonu atılacak goller ona adansın…

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 762 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler