1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Korkmazhan: “Seyirci olmaktan çıkıp, oyuncu olacağız”
Korkmazhan: “Seyirci olmaktan çıkıp, oyuncu olacağız”

Korkmazhan: “Seyirci olmaktan çıkıp, oyuncu olacağız”

Korkmazhan, Kıbrıs’ta futbolun yeniden birleşmesi yönünde atılan cesur adımları desteklemeye devam edeceklerini kaydetti.

A+A-

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun yanında olduklarını belirterek, Kıbrıs’ta futbolun yeniden birleşmesi yönünde atılan cesur adımları desteklemeye devam edeceklerini kaydetti.

Korkmazhan, yaptığı yazılı açıklamada, Zürih’te imzalanan anlaşma ile atılan tarihi adımın, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ve Kulüpler Birliği tarafından kararlı bir şekilde ileriye taşınmasını selamladıklarını vurgulayarak, KOP üyeliği ile Kıbrıs Türk futbolunun ambargolardan kurtularak dünya futbolunun parçası olacağını ve seyirci olmaktan çıkıp, oyuncu olunacağını savundu.
“Bundan böyle Türkiye ve uluslararası futbol takımlarının Kıbrıs Rum takımlarıyla her düzeyde karşılaşma yaparken Kıbrıslı Türk futbolunun buna seyirci kalması son bulacaktır” diyen Korkmazhan, süreci tehdit ve baskıyla berhava etmeye çalışan şoven kesimleri protesto ederek, bu çevrelerin toplumun yakasından artık düşmesini istedi.

“Statükodan beslenen kesimlerin hezeyanları boşuna”
“Kıbrıslı Türk toplumunu ayrılıkçı hamaset politikaları ile her alanda dünyadan tecrit eden ve statükodan beslenen şoven kesimlerin süreci berhava etme çabalarının ve hezeyanlarının boşuna olduğunu” belirten Abdullah Korkmazhan, “Kıbrıslı Türk toplumunun çok büyük bir bölümü Sayın Sertoğlu ve KTFF’nin yanındadır” dedi.
“Kıbrıslı Türk futboluna ve gençliğine yıllardır eziyet yapan, ambargoları koyan ayrılıkçı rejim ve çözüm karşıtı politikaların yeri artık tarihin çöplüğüdür” diyen Korkmazhan, “Kıbrıslı Türk toplumunun çözüm ve dünya ile bütünleşme sürecinin ne yapılırsa yapılsın engellenemeyeceğini” ifade etti.
(tak)

Bu haber toplam 1076 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler