1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Kör dövüşü
Kör dövüşü

Kör dövüşü

Süper Lig’de henüz galibiyetle tanışmamış ve ligde kalma umutları taşıyan iki ekibin mücadelesinden Hamitköy galip çıktı. Ancak sahada oynanan oyun, ne oynayanları ne de biz futbol severleri memnun edemedi. İki takımın da bilinçsizce atağa çıktığı,

A+A-

 

Süper Lig’de henüz galibiyetle tanışmamış ve ligde kalma umutları taşıyan iki ekibin mücadelesinden Hamitköy galip çıktı. Ancak sahada oynanan oyun, ne oynayanları ne de biz futbol severleri memnun edemedi.

İki takımın da bilinçsizce atağa çıktığı, organize olamadığı bu maçta takımlar adeta başı kesik horoz  gibi mücadele etti. İlk 20 dakikada oyuna ağırlığını koymaya çalışan Hamitköy bu dakikadan sonra Göçmenköy’ün baskısı altında kaldı. Kenneth’in 27’nci dakikada oyuncan çıkmasıyla ileri uca giren Sedat, Kenneth kadar hareketli ve ısırgan olamayınca Hamitköy’ün gardı biraz daha düştü.

Maça sadece takımların isteği damga vururken, Hamitköy daha yetenekli oyuncuları sayesinde maçta galibiyete ulaştı.

 

***

 

Hamitköy cephesinde Erkan’ın bireysel golünün yanı sıra diğer gelişen ataklar tamamen düzensiz. Oyuncular sahada ne yapacağını bilmiyor gibi hareket ederken yapılan değişiklikler de fayda etmedi. Orta sahanın göbeğinde oynayan Tevrat, Halil Çürük ve Erkan’dan sadece Halil Çürük’ün geride olması Hamitköy’ün bazı pozisyonlarda 4 forvet oynuyormuş hissi yarattı. İleride bu kadar dağınık olan bir takımda geride az adamla yakalanıldığı için defans hataları ön plana çıkıyor.

Hamitköy’de Halil Çürük’ün yanında defansif, top çalan bir oyuncu olması halinde maçlarda daha fazla kontrolü eline alan ve istediğini yapan bir Hamitköy olabilceğini düşünüyorum.

 

***

 

Göçmenköy’de ise geçtiğimiz hafta gönderilen teknik adam Osman Yıldızev’i takımın hiç aramadığını, hatta daha istekli ve arzulu oynadığını söyleyebiliriz. Futbolcuların Ersan başkana olan saygısından kaynaklandığını düşündüğüm bu durumda Ersan başkanında yılların deneyimiyle takımına kenardan taktik verdiğini gördük.

Oyuncuların hırsının yanında dikkat çeken bir unsur ise Tonguz. Takımını adeta sırtlamış, elinden gelenin fazlasını veriyor.

Ancak Göçmenköy’ü tek maçla değerlendirmek olmaz, geçtiğimiz sezondan başlayarak yeni bir yapılanma içerisine giren Göçmenköy’de satılan oyuncuların yeri dolmazken bu paralar tesisleşmeye harcandı. Göçmenköy de zaten büyük bir mucize olmazsa ligde kalamaycak gibi duruyor ancak Göçmenköy düşse de  önümüzdeki yıllarda tekrar lige çıkıp burada kalıcı olacak potansiyele sahip.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 947 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler