1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. KÖPEĞİNİZİ TERK ETMEYİN!
KÖPEĞİNİZİ TERK ETMEYİN!

KÖPEĞİNİZİ TERK ETMEYİN!

Girne Belediyesi, köpek sahiplerine hayvanlarını terk etmeme çağrısında bulundu.

A+A-

Girne Belediyesi Sağlık Şubesi’nin konuyla ilgili açıklamasında, hayvanlarını terk etmesi durumunda köpek sahiplerine Hayvan Refahı Yasası’nın 6’ncı maddesinin H bendi uyarınca, aylık brüt asgari ücretin 4 katına kadar para cezası, 6 aya kadar hapis cezası veya her iki cezanın da verilebileceğine dikkat çekti.

Kentin birçok bölgesinde çeşitli rahatsızlıklara neden olan sokağa hayvan bırakmanın, sokak hayvanlarının üremesinde ve sayılarının kontrolsüz bir şekilde artmasında en büyük etken olduğu vurgulandı.

Öte yandan Girne Belediyesi Sağlık Şubesi ve Girne Hayvanları Kurtarma Merkezi, Girne Ziya Rızkı Caddesi’ndeki sokak köpekleriyle ilgili çalışma başlattı.

Kene görülen cadde ilaçlanırken, sokak köpeklerinin bakımı da yaptı. Yapılan denetimler sonucu durumu iyi görülmeyen köpekler, tedavi edilmek amacıyla kliniğe götürüldü.

Girne Belediyesi Sağlık Şubesi Amiri Naile Soyel, sokak köpeklerinden oluşan rahatsızlıklarla ilgili aldıkları tüm ihbarları değerlendirdiklerini söyledi.

Naile Soyel, yapılan şikâyetlerin değerlendirilmesi ve müdahale edilmesi için Girne Belediyesi Sağlık Şubesi’nin 8152235 numaralı telefonuna bilgi verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

TAK

Bu haber toplam 976 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler