1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Koordinasyon Ofisi Anlaşmasını kaldırın”
“Koordinasyon Ofisi Anlaşmasını kaldırın”

“Koordinasyon Ofisi Anlaşmasını kaldırın”

Toparlanıyoruz Hareketi, CTP-BG’ye hukuksuz bu kararın ortadan kaldırılması için neyi beklediğini sordu.

A+A-


Toparlanıyoruz Hareketi, bir önceki hükümet tarafından imzalanan anlaşmayla oluşacak Koordinasyon Ofisi’yle ilgili karar ortadan kaldırılmadıkça hukuka uygunluk karinesinden yararlanıldığını belirterek, CTP-BG’ye hukuksuz bu kararın ortadan kaldırılması için neyi beklediğini sordu.

Toparlanıyoruz Hareketi’nden yapılan yazılı açıklamada, CTP Genel Sekreteri Tufan Erhürman’ın açıklamalarına işaret edilerek, CTP-BG’nin, Koordinasyon Ofisi Anlaşması’nın yürürlüğe girmesi için alınan Bakanlar Kurulu kararının hukuka aykırı olduğunu kabul ettiğinin anlaşıldığı kaydedildi.

Yeni koalisyon hükümetinin programında “hukukun üstünlüğü” ilkesinin gerçek anlamıyla hayata geçirileceğinden bahsedildiği ifade edilen Toparlanıyoruz Hareketi açıklamasında, “O halde, bu sözünüze uyun ve bir kararlılık göstergesi olarak bu hukuka aykırı kararın ortadan kaldırılması için Bakanlar Kurulu’nun CTP-BG kanadı olarak daha fazla gecikmeden önerge sunun. Artık lafa karnımız tok; samimi olun ve laf değil icraat üretin!” ifadelerine yer verildi.

(TAK)

Fotoğraf: Arşiv

Bu haber toplam 714 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler