1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'KOOP SÜT'E YERLİ TALİP
KOOP SÜTE YERLİ TALİP

'KOOP SÜT'E YERLİ TALİP

UBP hükümeti tarafından özelleştirilmesi düşünülen Kıbrıs Türk Koop Merkez Bankası Ltd. Süt Ürünleri Sanayi (KOOP-SÜT)’ün yaşatılabilmesi için Kıbrıs Süt Sanayi Ltd, Koop Süt Fabrikası’na talip oldu. Süt İmalatçıları Birliği tarafından 3 ay ön

A+A-

Süt İmalatçıları Birliği Başkanı Candan Avunduk, Koop-Süt’ün ayakta kalabilmesi için talip olduklarını dile getirdi.

 

“Koop-Süt ismini yaşatmak için talibiz”

 

UBP hükümeti tarafından özelleştirilmesi düşünülen Kıbrıs Türk Koop Merkez Bankası Ltd. Süt Ürünleri Sanayi (KOOP-SÜT)’ün yaşatılabilmesi için Kıbrıs Süt Sanayi Ltd, Koop Süt Fabrikası’na talip oldu. Süt İmalatçıları Birliği tarafından 3 ay önce kurulan Kıbrıs Süt Sanayi Ltd, ülkenin en köklü değerlerinden olan Koop-Süt’ü yaşatmak için hükümete çağrıda bulundu.

 

YENİDÜZEN Gazetesine konuşan, Süt İmalatçıları Birliği Başkanı Candan Avunduk, 12 yerli imalatçının Koop-Süt’ün içinde bulunduğu zor durumdan çıkarmak için fabrikanın kendilerine kiralanmasına ya da satılmasına talip olduklarını dile getirdi.

 

 HÜKÜMETE ÇAĞRI…

Avunduk, birlik olarak 10- 15 günlük bir süre bekleyeceklerini, bu zaman içerisinde hükümet yetkililerden kendilerine bir çağrı gelmediği durumunda yazılı resmi bir belge ile görüşmeye gideceklerini dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1982 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler