1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KOOP SÜT SATILIYOR
KOOP SÜT SATILIYOR

KOOP SÜT SATILIYOR

KOOP-SÜT HİSSELERİ SATIŞA ÇIKIYOR Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası Ltd. Yönetim Kurulu, Koop Süt’ün 2006’dan beri yaşadığı mali sorunları aşmak için hisselerinin satışı kararının mayıs ayı içerisinde yürürlüğe konacağını; nisan ayından it

A+A-

 

 

KOOP-SÜT HİSSELERİ SATIŞA ÇIKIYOR

Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası Ltd. Yönetim Kurulu, Koop Süt’ün 2006’dan beri yaşadığı mali sorunları aşmak için hisselerinin satışı kararının mayıs ayı içerisinde yürürlüğe konacağını; nisan ayından itibaren de çalışanların maaşlarında makul bir miktar indirim yapılacağını açıkladı.

Koop-Sen’in bir günlük uyarı greviyle ilgili açıklama yapan Kooperatif yönetimi, bankaya bağlı Koop-Süt Ltd’de yetkili sendika Koop-Sen’le Koop-Süt Ltd. yönetim kurulu arasında başlatılan toplu iş sözleşmesi kapsamındaki 2012 mali protokol görüşmelerinde uzlaşmaya varılamadığını belirtti.

MAAŞLARDA İNDİRİM YAPILDI

“Bunun sonucunda Koop-Süt Ltd. Yönetim Kurulu’nun Koop-Süt Ltd.’nin faaliyetlerinin sürdürülebilmesini sağlamak amacıyla gerekli tedbirlerin alınmasının parçası olarak çalışanların maaşlarından 1 Nisan 2012’den itibaren makul bir miktar indirim yapılması kararını uygulamaya koyduğu” belirtilen açıklamada, sendikanın da buna tepki olarak banka ve üç bağlı ortaklıkta bir günlük uyarı grevi yaptığı belirtildi.

“GREV KARARINA SAYGILIYIZ”

Koop-Süt Ltd. dışındaki diğer iki ortaklık olan Zirai Levazım Koop Ltd. ve Binboğa Yem-Koop Ltd. ve Kooperatif Merkez Bankası’nda çalışanların maaşlarının gününde ve bir tamam ödendiği, bundan sonra da ödenmeye devam edileceğini açıklayan yönetim kurulu, “Buna rağmen Koop-Sen yetkilileri farklı imalarda bulunarak gerçek dışı ve kasıtlı açıklamalar yapmaktadır. Sendika ile herhangi bir sorunu bulunmayan ve değişik iş kollarında faaliyet gösteren diğer iki bağlı ortaklığımızın ve Bankamızın Yönetim Kurulları Koop-Sen’in bir günlük uyarı grevi kararına saygılı davranmaktadır” dedi.

HİSSE SATIŞI KARARI MAYISTA YÜRÜRLÜĞE KONACAK

Açıklamada, Koop-Süt hisselerinin satışı kararının bu ay içinde yürürlüğe konulacağı da ifade edilerek, şöyle denildi:

“Koop-Süt Ltd. ve ana ortak olan Kooperatif Merkez Bankası Ltd. Yönetim Kurulları, Koop-Süt Ltd.’in 2006 yılından beri var olan mali sorunlarını aşmak ve toplumumuza mal olmuş bu güzide kuruluşun verimlilik ilkeleri çerçevesinde yaşatılabilmesini sağlamak amacıyla sadece ülkemizdeki tüm kooperatif kuruluşlarına yönelik olarak Koop-Süt Ltd.’e ait hisselerin satışının yapılması kararını da Mayıs ayı içerisinde yürürlüğe koyacaktır.

Kamuoyunun bilgisine getirir, Bankamızdaki hizmetlerin bir gün süreyle aksamış olmasından dolayı saygıdeğer müşterilerimizden özür dileriz.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1477 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler