1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KOOP SÜT GÜVENCE VERDİ
KOOP SÜT GÜVENCE VERDİ

KOOP SÜT GÜVENCE VERDİ

Koop Süt Yönetim Kurulu Üyesi ve Şirket Sekreteri Metehan Erel, halkın piyasadaki KOOP Süt ürünlerini güvenle tüketebileceğini vurgulayarak, aflatoksin içeren sütlerin imha edildiğini, önce SÜTEK tarafından, daha sonra da kendi laboratuarlarında günlük de

A+A-

 

 

Koop Süt Yönetim Kurulu Üyesi ve Şirket Sekreteri Metehan Erel, halkın piyasadaki KOOP Süt ürünlerini güvenle tüketebileceğini vurgulayarak, aflatoksin içeren sütlerin imha edildiğini, önce SÜTEK tarafından, daha sonra da kendi laboratuarlarında günlük denetimler yapıldığını kaydetti.

Erel bugün bir bilgilendirme toplantısı düzenleyerek, aflatoksin konusunda açıklamalarda bulundu, ardından basın mensuplarına fabrikayı gezdirerek çalışma sistemlerini anlattı.

Erel, bir süre önce sütte aflatoksin olduğuna yönelik çıkan haberlere değinerek, süt ile ilgili çıkan haberler sonrasında halkın süt tüketme konusunda tedirgin olduğunu, halkın içini rahatlatmak adına bu toplantıyı düzenlediklerini kaydetti.

“AFLOTOKSİNLİ SÜTLERİN FABRİKADAN İÇERİYE DAHİ GİRMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL”

Koop Süt’ün ülkede üretilen toplam ham sütün yüzde 23’nü bünyesinde değerlendirdiğini anlatan Erel, “Aflatoksinli sütlerin, değil tüketiciye sunulması fabrikadan içeriye dahi girmesi söz konusu değildir” dedi.

Küflerin gelişebileceği her gıda maddesinde aflatoksin veya benzeri başka bir zehirli maddenin meydana gelmesi ihtimali bulunduğuna da dikkat çeken Erel, tüketicilerin; satın aldığı ürünlerin, muhafaza koşullarına dikkat edecek şekilde bilinçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Analizler sonucunda nadiren de olsa çok düşük oranda aflatoksin veya antibiyotik kalıntısına rastlanabildiğini ifade eden Erel, olumsuz sonuç alınan süt ve süt ürünlerinin anında imha edildiğini vurguladı.

Erel, sadece sütlerin değil, Koop Süt çalışanlarının da düzenli sağlık kontrolünden geçtiğine vurgu yaparak, tüm personelin gıda güvenliği şartları yerine getirilerek çalıştığını kaydetti.

Erel’in açıklamalarının ardından basın mensuplarına fabrika ve laboratuar gezdirilerek, Koop Süt’ün çalışma sistemi gösterildi

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 787 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler